Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Policjant po służbie pomógł zatrzymać sprawcę kradzieży roweru

Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią. Swoją postawą potwierdził to policjant Wydziału Kryminalnego - mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać sprawcę kradzieży roweru.

Mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk w czasie wolnym od służby, podróżując z rodziną samochodem, zauważył na jednej z ulic Kalisza mężczyznę, który zachowywał się w nietypowy sposób. 

Młody mężczyzna rozglądał się nerwowo dookoła siebie, ewidentnie sprawdzając czy nikt go nie obserwuje. To zachowanie zwróciło uwagę policjanta, który postanowił zainteresować się sytuacją – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Po kilku minutach mężczyzna wszedł na teren jednej z posesji i wybiegł z niej z rowerem. Chwilę później wskoczył na jednoślad i szybko odjechał. Ponieważ rower był ewidentnie za mały dla dorosłego użytkownika policjant postanowi zareagować i ruszył za „amatorem cudzego mienia”. Podczas pościgu mł. asp. Bartłomiej Młynarczyk powiadomił telefonicznie o sytuacji oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, który skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Kiedy policjanci dotarli na miejsce rowerzysta wjechał na teren posesji. Został zatrzymany, kiedy wychodził z garażu, w którym ukrył jednoślad. 

28-latek był zaskoczony widokiem policjantów i ich szybką reakcją. Przyznał się do kradzieży. Okazało się, że rower został skradziony chłopcu, który wszedł na chwilę do sklepu, żeby zrobić zakupy.

28-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Rower szybko wrócił do rąk prawowitego właściciela.

Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jednak jak pokazuje doświadczenie można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Powinniśmy pamiętać o tym, że to często okazja czyni złodzieja, dlatego zostawiając swój rower nawet na chwilę pamiętajmy o jego zabezpieczeniu – przypomina asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/