Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Policyjny pościg w Kaliszu. Dwie osoby z zarzutami!

Nawet 5 lat więzienia grozi 30-letniemu kierowcy seata, który w sobotę, 31 lipca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją aż do Szałego. W samochodzie znajdowała się jeszcze dwie inne osoby. One również poniosą konsekwencje prawne.

Wydarzenia niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w Kaliszu w sobotę po południu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Lipowej w Kaliszu podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego seatem mężczyzny. Kierowca auta zignorował funkcjonariuszy dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i podjął próbę ucieczki – relacjonuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Policjanci drogówki natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca seata, kontynuując ucieczkę, łamał przepisy ruchu drogowego m.in. jechał pod prąd, poruszał się drogą dla pieszych i rowerów. Do pościgu przystąpili kolejni policjanci, którzy próbowali zatrzymać pirata drogowego.

Ostatecznie policjanci zmusili kierowcę do zatrzymania auta na drodze gruntowej w pobliżu tamy w Szałem. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec Kalisza, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak wykazało badanie mężczyzna był trzeźwy. 30-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w kaliskiej komendzie. Kaliszanin usłyszał już zarzut w tej sprawie. Odpowie za niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności, nie uniknie również odpowiedzialności w związku z popełnionymi wykroczeniami – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Do pomieszczeń dla osób zatrzymanych przewieziona została także 36-letnia pasażerka auta. Kobieta była poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Konsekwencje poniósł ponadto właściciel seata, który także podróżował tym pojazdem. Zdaniem policji mężczyzna popełnił wykroczenie, udostępniając auto osobie, która nie posiadała uprawnień do kierowania.

MIK, fot. ASSISTANCE24H.EU

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/