Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Potrącił pieszego. Może spędzić 8 lat w więzieniu

Jechał samochodem bez aktualnych badań technicznych i na zużytych oponach. W czasie manewru wymijania potrącił idącego poboczem pieszego. Mężczyzna zmarł, a sprawca wypadku stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zakończyła właśnie postępowanie przeciwko sprawcy tragicznego wypadku.

22-letni Bartłomiej G. usłyszał zarzuty nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło 28 listopada 2015 roku na ulicy Krotoszyńskiej w miejscowości Rojów w powiecie ostrzeszowskim.  - Wykonane czynności na miejscu zdarzenia wskazały, że pieszy poruszający się prawidłowo lewą stroną jezdni, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi, przez co kierujący golfem zjechał na prawe pobocze, po czym wjechał przydrożnego rowu. Pojazd także dachował zdradziła ustalenia policji podkomisarz Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

59-letni pieszy trafił do szpitala. Doznał rozległych obrażeń ciała i pomimo przeprowadzonej operacji zmarł po kilku godzinach.  - Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie oskarżyła Bartłomieja G. o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na prowadzeniu nieposiadającego aktualnych badań technicznych i wyposażonego w nadmiernie zużyte opony samochodu VW Golf  - mówi Agata  Kobiela – Kurczaba, rzecznik prasowy Prokuratur Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Postępowanie w tej sprawie trwało stosunkowo długo z uwagi na konieczność uzyskania opinii biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej .Poza tym niezbędne okazało się przeprowadzenie eksperymentu procesowego na miejscu zdarzenia.

59-latek w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu. Kierowca był trzeźwy. 22-latkowi grozi od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/