Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Próbował umówić się przez internet z 14-latką. Mężczyznę zatrzymał „łowca pedofilów”

Spektakularne zatrzymanie w Ostrowie Wielkopolskim. W ręce organów ścigania wpadł 47-latek, który przez internet umówił się z 14-letnią dziewczynką. Tak sądził, bo w rzeczywistości po drugiej stronie komputera siedział Krzysztof Dymkowski, znany jako „łowca pedofilów”. To on wystawił sprawcę ostrowskim funkcjonariuszom.

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 12 maja. - Mężczyzna ten, grubo po pięćdziesiątce, umieścił na jednym z portali ogłoszenie, które zwróciło moją uwagę. Po sprawdzeniu mężczyzna ten zaczął się umawiać, wiedział, że pisze z dzieckiem lat 14 – relacjonuje na swoim fanpage’u Krzysztof Dymkowski. - Instruował dziecko, co to są punkty G i umawiał się 2 tygodnie temu. 2 tygodnie temu ze spotkania nic nie wyszło, ponieważ musiał pojechać załatwić ważne sprawy. Pilotowałem pedofila do dnia dzisiejszego (…). Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim należą się duże brawa, ponieważ teren był tak obstawiony, że nie było szans na ucieczkę. Mężczyzna został zatrzymany, a szczegóły zobaczycie w szóstym sezonie „Łowcy pedofilów”. (…) Teraz dzieci w Ostrowie Wielkopolskim będą bardziej bezpieczne, ponieważ mężczyzna ten umawiał się z dzieckiem na „inne czynności seksualne”.

Dozór policji i poręczenie

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim, a podejrzany to 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Śledczy postawili mu zarzut „nawiązywania kontaktu z osoba małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich”.

Art. 200a par. 2. KK mówi, że: „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

- Wobec mężczyzny orzeczony został dozór policji polegający na stawiennictwie w komendzie trzy razy w tygodniu, zakaz kontaktowania się z małoletnimi oraz poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. zł – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

Łowca pedofilów

„Łowca pedofilów”, czyli Krzysztof Dymkowski, który przyczynił się do zatrzymania mężczyzny, od 2005 roku ściga sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci. To właśnie wtedy mężczyzna odkrył, że córka jego znajomej jest nagabywana przez zboczeńca. Były motorniczy z Wrocławia wypowiedział wojnę osobom, które chcą skrzywdzić dzieci. Kontakt z nimi nawiązuje w sieci, podając się za osoby nieletnie.

Przy zatrzymaniach współpracuje z policją, a swoje akcje skrzętnie dokumentuje. Nagrania można oglądać w programie pt. „Łowca pedofilów”, który emitowany jest w Polsat Play w niedziele o godzinie 22:30. Będzie tam dostępny również materiał z Ostrowa Wielkopolskiego.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/