Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Raz chce, raz nie - ostrowianin z zarzutem propagowania faszyzmu chciał dobrowolnie poddać się karze. Przed sądem zmienił zdanie

Wymalował swastyki na miejskich murach. W trakcie jednej z takich akcji został złapany na gorącym uczynku i przyznał się do winy. Kiedy prokuratura postawiła mu zarzuty propagowania faszyzmu i zniszczenia mienia, chciał dobrowolnie poddać się karze. Jednak w sądzie zmienił zdanie, więc sprawą ponownie zajmą się śledczy.

Prokuratura będzie musiała przygotować akt oskarżenia. Takiego nie było, bo 21-letni ostrowianin, który w ubiegłym roku postanowił oszpecić elewacje miejskich budynków swastykami, przyznał się do winy i chciał współpracować z wymiarem sprawiedliwości. - Ustalono, iż od czerwca do października w miejscowości Ostrów Wielkopolski, poprzez naniesienie trwałym środkiem kryjącym, w celu rozpowszechniania, namalował symbole swastyki, krzyża celtyckiego i liter „SS” oraz napisów Waffen SS, a jednocześnie uszkodził kosze na śmieci, ekrany amfiteatru oraz elewację Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim – opisuje przewinienia mężczyzny prokurator Sylwia Wróbel z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli  propagowania faszyzmu i zniszczenia mienia.

I chciał dobrowolnie poddać się karze w postaci 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, dozoru kuratora i naprawy szkód. Wniosek w czerwcu trafił do sądu, ale kiedy we wrześniu doszło do rozprawy, Adrian P. zmienił zdanie i wniosek wycofał. Teraz prokuratura musi sporządzić akt oskarżenia przeciwko niezdecydowanemu 21-latkowi. Za propagowanie faszyzmu grożą 2 lata pozbawienia wolności. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/