Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Rodzina zaginionego Mateusza wynajmie detektywa

Mija tydzień od zaginięcia Mateusza Kosmowskiego z Piskor w gminie Blizanów, który w miniony weekend wyjechał do pracy we Francji. Od poniedziałku, 20 marca nie ma z nim kontaktu, a towarzyszący mu kolega, mieszkaniec tej samej podkaliskiej gminy, został zasztyletowany. Rodzina Mateusza zdecydowała się wynająć detektywa. Trwa publiczna zbiórka na ten cel.

W ubiegły weekend 22-letni Mateusz Kosmowski, mieszkaniec Piskor i absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, wyjechał do La Seyne sur Mer na południu Francji. Wspólnie z kolegą z Jastrzębnik, Szymonem K. miał pracować w stoczni jachtowej. W poniedziałek, 20 marca do pracy się jednak nie stawił.

Jeszcze dzień wcześniej przyjaciele wrzucili na facebooka wspólne zdjęcie z podpisem „Podbijamy Lazur”. Są na nim uśmiechnięci i wyraźnie zadowoleni. Co wkrótce potem wydarzyło się w ich mieszkaniu? To na razie pozostaje mroczną tajemnicą. Następnego dnia rano sąsiadujący z nimi polscy robotnicy zauważyli kałużę krwi wypływającą spod drzwi mieszkania. Wezwane na miejsce służby znalazły w środku martwego Szymona K., który zginął od ciosów zadanych ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Do dziś nie wiadomo natomiast, co stało się z Mateuszem. Zostawił dokumenty, telefon komórkowy i inne rzeczy osobiste. Rodzina nie ma z 22-latkiem żadnego kontaktu.

Dlatego zdecydowała się na wynajęcie detektywa. - Robimy wszystko, co możemy, by odnaleźć Mateusza Kosmowskiego. Chcemy wynająć również detektywa, wiemy jednak, że wiąże się to z niemałymi kosztami. Prosimy więc chętne do pomocy osoby o wpłatę dowolnej kwoty w celu jego wynajęcia. Pragnę zaznaczyć, że w przypadku gdy Mateusz się odnajdzie lub nie wykorzystamy pełnej kwoty na usługi detektywa, pieniądze te zostaną przekazane na cele charytatywne – pisze na facebooku bratowa młodego mężczyzny.

Zbiórka pieniędzy pod hasłem „Detektyw dla Mateusza” odbywa się na portalu zrzutka.pl. Do godz. 13.00 w niedzielę zebrano blisko 13 tys. zł. Kwota docelowa to 20 tys. zł.

MIK, fot. zrzutka.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/