Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Sprawca śmiertelnego wypadku w Kamieniu jednak za kratkami

80-letni mieszkaniec gminy Ceków Kolonia, który potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku jednak trafi za kratki. To efekt zażalenia prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego w Kaliszu, który kilkanaście dni temu nie znalazł podstaw, by aresztować mężczyznę. Sąd wyższej instancji był innego zdania.

Kaliska prokuratura od początku wnioskowała o tymczasowe aresztowanie starszego mężczyzny. Sąd odmówił, choć bynajmniej nie względu na stan zdrowia czy wiek podejrzanego. Nie znalazł podstaw, by zastosować wobec kierowcy najsurowszy środek zapobiegawczy.

Realne zagrożenie surową karą i obawa matactwa

Innego zdania byli śledczy. Po pierwsze sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając na drodze ranną kobietę, która w konsekwencji zmarła. Przez trzy tygodnie nie zgłosił się na policję, a gdy już został namierzony, nadal zaprzeczał, że to on jest sprawcą wypadku. - W dniu 16 czerwca Sąd Okręgowy w Kaliszu zmienił postanowienie Sądu Rejonowego i zastosował areszt tymczasowy. Podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora w zażaleniu i uznał, że istnieją szczególne przesłanki przemawiające za zastosowaniem tymczasowego aresztowania w tej sprawie – informuje Agata Kobiela-Kurczaba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sąd uznał, że istnieje realne zagrożenie surową karą, jak i obawa bezprawnego utrudniania postępowania. Na razie 80-latek trafi do aresztu na 2 miesiące.

Zostawił umierającą kobietę na drodze

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 13 maja w Kamieniu w gminie Ceków Kolonia. Nieustalony wówczas kierowca potrącił 69-letnią kobietę, gdy przechodziła przez jezdnię. Piesza zmarła wskutek doznanych obrażeń; miała m.in. złamania obu nóg, uraz głowy i urazy wewnętrzne.

Ustalenie sprawcy okazało się trudne, bowiem nie było naocznych świadków wypadku. Policja dotarła do mężczyzny po ponad dwóch tygodniach, m.in. dzięki lusterku samochodowemu, które „zgubił” na miejscu wypadku. Na tej podstawie wytypowano markę i kolor samochodu, choć sytuację utrudniał fakt, że w Kaliszu i powiecie zarejestrowanych jest 800 aut typu skoda Fabia Sedan koloru srebrnego. Dzięki sprawdzaniu kolejnych właścicieli, a także pracy operacyjnej, mundurowi trafili w końcu na posesję mieszkańców gminy Ceków Kolonia.

Bał się konsekwencji – grozi mu wyższy wyrok

80-latek nie przyznał się do winy. Uczynił to dopiero wówczas, gdy okazało się, że uszkodzenia samochodu nie pozostawiają wątpliwości, że to jego auto uczestniczyło w wypadku. Mężczyzna twierdzi, że uciekł po potrąceniu kobiety, bo obawiał się konsekwencji. Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym groziłoby mu do 8 lat więzienia. Za to, że uciekł – grozi mu 12.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/