Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Straciła majątek! 78-latka zakochała się przez internet w fałszywym Angliku i przelała mu ogromną sumę pieniędzy

Obiecywał wspólną przyszłość. Jednak zanim sielankowe „żyli długo i szczęśliwie” miało się ziścić przekonał, że potrzebuje pieniędzy. Zakochana mieszkanka powiatu krotoszyńskiego uwierzyła poznanemu przez internet mężczyźnie i oddała mu … 150 tysięcy złotych. Kiedy podający się za Anglika kandydat na partnera otrzymał pieniądze jego uczucie zaczęło słabnąć. Wtedy 78-latka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła się na policję.

Kobieta oszusta poznała przez portal społecznościowy. Mieszkanka powiatu krotoszyńskiego przyjęła zaproszenie od nieznajomego posługującego się imieniem Carry. Oczywiście konto było fałszywe, ale zakładającej je osobie nie tylko chodziło o jak największą liczbę „znajomych”, którzy dają „lajki”. Znajomość z portalu przeniosła się na komunikator Hangouts.

W pewnym momencie doszło do rozmowy na temat spotkania. „Anglik” poprosił kobietę, by wysłała mu pieniądze na bilet lotniczy do Polski. Udało się mężczyźnie wyłudzić w ten sposób 360 dolarów. Wirtualna znajomość rozwijała się jednak dalej – opisuje Paulina Potarzycka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. - Po jakimś czasie mężczyzna namówił poszkodowaną na założenie konta bankowego w Londynie. Kobieta sukcesywnie wpłacała pieniądze na to konto, ponieważ mężczyzna wymyślał nowe historie. Oszust pobierał pieniądze z tego konta.

Im więcej pieniędzy „Carry” otrzymywał, tym jego uczucie i chęć spotkania z krotoszynianką słabły. Wtedy kobieta zorientowała się, że być może po drugiej stronie zamiast „zakochanego Anglika” jest zwykły oszust. Kiedy zgłosiła się na policję jej przypuszczenia potwierdzili mundurowi, ale było już za późno, bo 78-latka przelała oszustowi około 150 tysięcy złotych.

DROGI SENIORZE UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW! – przypomina policja

Policjanci przestrzegają i proszą o zachowanie ostrożności przy zawieraniu internetowych znajomości.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.

Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta czy amerykańskiego żołnierza”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom – apeluje policja.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować komendę.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustw – dodają funkcjonariusze.

AW, KPP w Krotoszynie

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/