Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Straciły oszczędności życia. Oszuści okradli dwie starsze kaliszanki

U jednej zjawili się pod pretekstem rozliczeń kosztów zużycia wody, u drugiej chcieli naprawić telewizor. Po ich wizycie w domu seniorek nie było już oszczędności i biżuterii.

Oszuści do drzwi dwóch starszych kaliszanek zapukali wczoraj, w czwartek 4 sierpnia. Do mieszkania 87-latki sprawcy dostali się pod pretekstem rozliczeń kosztów zużycia wody. W lokalu zajmowanym przez 81-latkę pojawili się pod pretekstem naprawy telewizora. - W obu przypadkach przestępcy umiejętnie odwrócili uwagę pokrzywdzonych i dokonali kradzieży. Łupem przestępców padły oszczędności oraz biżuteria – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Tego typu sytuacje pokazują, jak bezwzględnie działają sprawcy. - Nawet mając świadomość, że zabierają starszym osobom ich z trudem zgromadzone oszczędności, nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel – dodaje rzeczniczka.

W zwalczaniu i zapobieganiu tego typu przestępczości policjantom mogą pomóc sami seniorzy. Wystarczy, że zastosują się do kilku zasad, które pomogą ustrzec się przed złodziejami i oszustami.

Poniżej rady dla seniorów:

  1. Zanim wpuścisz kogoś do domu - spójrz przez wizjer i zapytaj: kto i po co przyszedł;
  2. Jeśli przed drzwiami stoi przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy wodociągów, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Ciebie kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;
  3. Jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny;
  4. Nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów; każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty;
  5. I jeszcze jedna bardzo ważna rada – nie przechowujmy kosztowności, w szczególności pieniędzy w szafie pod bielizną, kredensach czy barkach. Przestępcy bardzo dobrze znają te skrytki.

AG za KMP w Kaliszu, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/