Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Strażacy podpalacze. W ręce policjantów wpadli sprawcy podpaleń stogów siana

Kolejni ochotnicy - piromani. Okazuje się, że za pożarami stogów siana, do których doszło w powiecie kaliskim na przełomie minionego i obecnego roku, stoją strażacy ochotnicy. Zbieranie dowodów pozwalających zatrzymać podpalaczy trwało kilka miesięcy. Teraz panowie lubiący zabawę z ogniem czekają na akt oskarżenia, bo zarzuty już usłyszeli. I niestety nie jest to przypadek odosobniony.

Podpalacze to młodzi mężczyźni. Jeden ma 22 lata, a drugi jest o 10 lat starszy. Obaj są mieszkańcami gminy Blizanów i na co dzień działali w jednej z Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich zadaniem było gaszenie pożarów, ale jak się okazało sami je wzniecali. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia przez podpalenie – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. A na swoim koncie mają pożary stogów siana, do których doszło na przełomie 2018 i 2019 roku. Pierwszy wybuchł w grudniu w gminie Blizanów. I od razu było podejrzenie, że ogień nie pojawił się przypadkowo. Później strażacy stogi gasili jeszcze kilka razy – w gminie Blizanów oraz w gminie Mycielin. I wtedy już było wiadomo, że podpalenia to dzieło człowieka.

Policja zaczęła szukać sprawców podpaleń, a mieszkańcy zwiększyli czujność (WIĘCEJ). Straty, jakie ponieśli gospodarze oszacowano na prawie 30 tysięcy złotych.

Strażacy z gminy Blizanów nie są jedynymi podpalaczami, którzy w tym roku wpadli w ręce kaliskiej policji. 1 kwietnia spłonęło 150 balotów siana przy ul. Pokrzywnickiej w Kaliszu (WIĘCEJ). Początkowo sprawy wiązano ze sobą, ale jak się okazało za tym pożarem stoi 25-letni kaliszanin, którego mundurowi wytropili w maju. Ten także na co dzień nosił mundur strażaka ochotnika.

Nadal poszukiwany jest natomiast sprawca podpalenia stogu w Aleksandrii w gminie Brzeziny. I chociaż ten nie wybuchł pod osłoną nocy, ale wczesnym popołudniem 2 kwietnia, to także wygląda na podpalenie. Podobnie, jak seria pożarów trwająca od kilu miesięcy w Kaliszu (WIĘCEJ)

AW, zdjęcia arch.

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/