Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Syn sadysta. Ojca pobił, a matkę oblał wrzątkiem

Ojca pobił drewnianym kołkiem, a matkę oblał wrzątkiem. I wtedy miarka się przebrała. Domowy terrorysta z powiatu kaliskiego trafił za kratki, a jego rodziców czeka rekonwalescencja. I współpraca z prokuraturą, do której - dzięki nagłaśnianiu domowej przemocy - coraz częściej zgłaszają się jej ofiary świadome, że mogą i powinny szukać pomocy.

Gehenna rodziców trwała od 2015 roku. W trakcie awantur ich syn siekierą niszczył meble i przedmioty codziennego użytku, a wobec matki i ojca używał słów powszechnie uznanych za obelżywe. Żeby tego było mało przemocy psychicznej towarzyszyła też fizyczna. I jak podkreśla prokuratura 29-latek był wyjątkowo brutalny. Popychał matkę i ojca oraz szarpał ich za ubranie. – W pokrzywdzonych rzucał kijem, łopatą i widłami, a także bił ich trzonkiem od narzędzi ogrodniczych. Niejednokrotnie, jak ustalono, przykładał widły do twarzy ojca i groził mu śmiercią – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Miarka przebrała się 24 lipca br. – Tego dnia zadawał ojcu uderzenia drewnianym kołkiem, przy czym to działanie spowodowało powstanie obrażeń ciała, które będą poddawane opiniowaniu przez biegłego z zakresu medycyny sądowej. W tym samym dniu mężczyzna gorącą wodą z czajnika oblał matkę, czym również spowodował obrażenia w postaci oparzeń. I tu też będzie niezbędne powołanie biegłego celem zakwalifikowania tych obrażeń - dodaje Maciej Meler.

Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Tam poczeka na opinie biegłych o zdrowiu rodziców oraz akt oskarżenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura dodaje, że coraz częściej ofiary domowej przemocy szukają pomocy i decydują się zeznawać przeciwko oprawcom działającym w czterech ścianach. Najczęściej decydują się na wyrwanie z rodzinnej matni po medialnych informacjach o zatrzymaniach innych osób znęcających się nad najbliższymi.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/