Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Szokujące ustalenia prokuratury w sprawie wypadku na ul. Piłsudskiego, w którym zginął 14-latek

Był pijany i pod wpływem narkotyków. A tuż przed zderzeniem z drugim samochodem pędził z prędkością ponad 160 km/h – wstępne ustalenia w sprawie wypadku na ulicy Piłsudskiego szokują. W zderzeniu dwóch pojazdów zginął nastolatek, a trzy inne osoby zostały ranne. Wszystkie podróżowały jednym autem. Podejrzewany o spowodowanie wypadku 42-letni właściciel szkoły jazdy z Kalisza jechał sam i wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Mężczyzna siedział za kierownicą BMW. Jechał ulicą Piłsudskiego od strony ronda Solidarności. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem Golfem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina, w tym dwoje nastolatków. Wszyscy zostali ranni i trafili do szpitala w Kaliszu. Kilka godzin później zmarł 14-letni chłopak, który ucierpiał w zderzeniu pojazdów WIĘCEJ.

Podejrzany o spowodowanie wypadku to 42-letni kaliszanin, który jest współwłaścicielem szkoły jazdy. Tuż po zdarzeniu został zbadany na obecność alkoholu w organizmie. Wydmuchał 1,5 promila.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na trzy miesiące do aresztu. W tym czasie śledczy zlecili wykonanie ekspertyz, w tym badań próbek krwi pobranych od kaliszanina oraz zapisów z rejestratora jazdy w pojeździe, którym jechał. Wyniki szokują.

W oparciu o przeprowadzone fizykochemiczne badania próbek krwi podejrzanego biegli z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ustalili wysokość stężenia alkoholu na ponad 2,5 promila, a także obecność substancji psychotropowej w postaci kokainy, którą to ilość wskazali jako mogącą mieć możliwe oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - W ramach zleconych przez prokuratora czynności biegli dokonali także odczytów zapisów zabezpieczonego w pojeździe podejrzanego rejestratora parametrów jazdy, który odnotowywał prędkość, położenie kierownicy, położenie pedałów gazu i hamulca, a także układu ABS. W odstępie 5 sekund poprzedzających kontakt z przeszkodą, w oparciu o te dane ustalili, że prędkość wynosiła 163 km/h i zmalała, a do samego zdarzenia doszło przy prędkości 76 km/h.

Śledztwo jest kontynuowane. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury o przedłużenie o dwa miesiące aresztu dla kierowcy BMW. Sam 42-latek po usłyszeniu zarzutów przyznał się do prowadzenia pod wpływem alkoholu, ale zakwestionował, że to on doprowadził do zderzenia pojazdów.

Prokurator, na poczet nawiązki dla poszkodowanych oraz przyszłych kosztów związanych z procesem, zabezpieczył hipotekę 42-latka na kwotę 250 tysięcy zł w nieruchomości, której mężczyzna jest współwłaścicielem.    

AW, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/