Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Ukradł koledze kartę bankomatową i przez dwa dni dokonał nią 14 transakcji

Nawet 10 lat więzienia grozi 24-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono m.in. wielokrotne włamanie do systemu bankowego i kradzież pieniędzy. Sprawca, posługując się kartą kolegi, w krótkim czasie dokonał nią 14 transakcji płatniczych.

Do przywłaszczenia karty bankomatowej przez 24-latka doszło w marcu tego roku. Mężczyzna wykorzystał stan upojenia alkoholowego swojego kolegi i zabrał m.in. należącą do niego kartę bankomatową. - W ciągu dwóch dni użył cudzej karty aż 14-krotnie, płacąc zbliżeniowo za różnego rodzaju zakupy i usługi. Dwie kolejne próby płatności okazały się nieudane – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Ustaleniem sprawcy kradzieży karty zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 24-letni znajomy pokrzywdzonego.

Mężczyzna został zatrzymany i na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Odpowie łącznie za 17 czynów - kradzież karty płatniczej, 14 włamań do systemu bankowego i kradzież pieniędzy oraz 3 usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. - Do zwolenników płatności elektronicznych apelujemy o ostrożność. Przypominamy, aby przy korzystaniu z tego typu płatności właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców – apeluje asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu, czy terminala po zakończeniu transakcji - dodaje.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/