Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Uwaga na fałszywe SMS-y o ,,nocnej lokacie’’. Można stracić pieniądze

Przed tego typu działaniami od kilku dni ostrzega Ministerstwo Finansów oraz Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu. Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują wiadomości, w których cyberprzestępcy podszywają się pod jeden z dużych banków. Wysyłając informacje o tzw. ,nocnej lokacie, przejmują pieniądze z kont.

Podszywając się pod bank ING, cyberprzestępcy zachęcają, by przelać swoje oszczędności na tzw. nocną lokatę. Straszą, że w przeciwnym razie pieniądze przejmie Ministerstwo Finansów, by ratować gospodarkę. 

By było wiarygodniej, przestępcy powołują się na zarządzenie Ministra Finansów o zajęciu dużej części sald z rachunków osobistych. Zaraz podają także swój numer konta i polecają, by szybko przelać pieniądze. Jednocześnie zapewniają, że cała kwota zostanie zwrócona na nasze konto na następny dzień.

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z właśnie ogłoszonym nadzwyczajnym zarządzaniem Ministra Finansów z dn. 06.09.2021 r. dot. ratowania gospodarki narodowej, w dniu dzisiejszym o godz. 16:30 upaństwowione zostaną środki na ROR-ach firmowych w wysokości 30 proc. sald. Rachunki lokat oszczędnościowych są natomiast wolne od zajęć. Proponujemy, aby Państwa firma XYZ celem zachowania środków przelała je przed godz. 16:30 na lokatę nocną overnight: Odb. Rachunek depozytów overnight. Środki zostaną nazajutrz zwrócone na rachunek Państwa firmy ROR - brzmi treść SMSa podszywającego się pod ING Bank Śląski.

Przypominamy po raz kolejny, by nie dawać wiary takim treściom. Przestrzegamy również przed podejrzanymi telefonami. Sposoby na wyłudzenie pieniędzy stale się zmieniają, jednak trzeba uważać, żeby przez nieuwagę bądź niewiedzę nie stracić oszczędności całego życia.

JF, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/