Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Uwaga, złodzieje! Seria włamań do mieszkań w Kaliszu ZDJĘCIA

Złodzieje przypuścili szturm na Kalisz. Tylko w tym tygodniu doszło do czterech włamań do mieszkań. Sprawcy nie tylko je okradli, ale pozostawili po sobie kompletne spustoszenie.

Te zdjęcia udostępnił naszej redakcji czytelnik portalu Krzysztof. Poprosił też internautów o rozpowszechnienie ich w sieci. - Rzadko wystawiam coś na fb, ale to jest ku przestrodze. W dniu 11.10.2017 dokonano włamania do mieszkania przy ul. Robotniczej na osiedlu Korczak – informuje Krzysztof z Kalisza. - Ostrzegam że takie włamania mogą się powtórzyć. Mieszkanie wyglądało jak po przejściu huraganu!

W lokalu zamieszkują żona i córka Krzysztofa. - Do włamanie doszło w godzinach dopołudniowych, przed powrotem mojej córki ze szkoły. Nikt z sąsiadów nic nie widział i nie słyszał. Żona jest w szoku – dodaje mężczyzna.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnich dniach. – Na przestrzeni kilku ostatnich dni, a mówimy tu o okresie nie dłuższym niż tydzień, na terenie Kalisza doszło do 4 takich włamań: na ul. Robotniczej, Ostrowskiej i dwóch na osiedlu Dobrzec. Były to w szczególności godziny dopołudniowe, a sprawcy dostali się przez drzwi, a więc pokonywali zabezpieczenia w postaci zamków – mówi asp. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Ich łupem padły pieniądze, kosztowności i sprzęt elektroniczny. Chcemy uczulić osoby, które w tym czasie przebywają w domach, bo np. nie pracują bądź pracują na różne zmiany, są rencistami czy emerytami, aby - gdy tylko usłyszą jakikolwiek niepokojący dźwięk dochodzący z klatki schodowej, zauważą kręcące się po niej obce osoby - natychmiast nas informowały. Zawsze taką informację zweryfikujemy.

Policja prosi, aby przy okazji podać numer, pod jaki funkcjonariusze mogą dzwonić domofonem, by szybko mogli dostać się na klatkę schodową. – Apelujemy też, aby zamykać drzwi do budynków i furtki wiodące na teren posesji, a także zwracać uwagę, komu otwieramy domofonem. Złodzieje często podają się za np. pracowników elektrowni, wodociągów, czy osoby roznoszące ulotki. Wyjrzyjmy na klatkę schodową i sprawdźmy, czy rzeczywiście wpuściliśmy właściwą osobę – dodaje rzecznik policji.

MIK, fot. czytelnik portalu Krzysztof

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/