Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

W Kaliszu wpadł poszukiwany listami gończymi. Wszystko przez …psa

Był poszukiwany listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od ponad dwóch lat. Wpadł w Kaliszu. 43-latek wywołał awanturę w jednym ze sklepów, po tym jak ochrona nie chciała wpuścić go z psem. Na miejsce wezwano policję, a ta szybko zidentyfikowała mężczyznę.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło w niedzielę, 26 czerwca na terenie jednego z kaliskich marketów. Po godz. 16:00 policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali skierowani przez oficera dyżurnego na interwencję. - Z relacji zgłaszającego miało dojść do awantury pomiędzy pracownikami ochrony a jednym z klientów. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że powodem kłótni był... pies. Pracownicy ochrony nie chcieli wpuścić czworonoga na teren marketu, na co właściciel zwierzęcia gwałtowanie zareagował – mówi nam sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Stróże prawa wylegitymowali uczestników interwencji. Okazało się, że awanturujący się klient to 43-latek bez stałego miejsca zameldowania. Po dokładnym sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych stróże prawa ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany trzema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. W takim przypadku wszystkie służby państw, które związane są układem z Schengen zobowiązane są do zatrzymania osoby poszukiwanej.

43-latek został oskarżony o kradzież z włamaniem oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Łącznie ma do odbycia karę blisko 4 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Już wkrótce, zgodnie z poleceniem Sądu, mężczyzna trafi do zakładu karnego.

AG za KMP w Kaliszu, fot. archiwum

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/