Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

W ręce kaliskiej policji wpadł złodziej rowerów

W ręce kryminalnych wpadł mieszkaniec Kalisza odpowiedzialny m.in. za kradzieże dwóch rowerów z tego samego bloku, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Jak ustalili policjanci mężczyzna specjalizował się w kradzieżach jednośladów. Łącznie ukradł cztery rowery, których wartość pokrzywdzeni wycenili na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Do kradzieży jednośladów dochodziło w różnych miejscach na terenie Kalisza. Rowery, które często nie były zabezpieczone przed kradzieżą, znikały najczęściej z klatek schodowych.

Jedno z ostatnich tego typu zdarzeń miało miejsce w nocy z 17 na 18 maja br. W tym przypadku, jednej nocy, nieznany sprawca ukradł dwa rowery pozostawione na dwóch różnych klatkach schodowych tego samego bloku. Wartość strat została oszacowana przez właścicieli na kwotę blisko 3 tys. złotych – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nad sprawą kradzieży rowerów od wielu tygodni pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze wytypowali krąg podejrzewanych.

Szybko okazało się, że wśród nich jest mężczyzna, którego szukali. 28-latek został już zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut. Odpowie za kradzież czterech rowerów o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz. 

Niestety, nie wszystkie jednoślady udało się odzyskać. 

W związku z licznymi kradzieżami rowerów policja apeluje o rozsądek i przypomina, że złodziej najczęściej wykorzystuje nadarzającą się okazję tzn.:

·   pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia

·   pozostawienie roweru na klace schodowej

·   pozostawienie roweru na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym

·   pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

Zabezpieczając swoje rowery pamiętajcie, że zakładając mocne i profesjonalne blokady, w znacznym stopniu możecie ograniczyć ryzyko kradzieży. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jednoślad stracimy – radzi kaliska policja.

Jednocześnie przestrzega przed zakupem roweru od przypadkowej osoby, po atrakcynej cenie. Istnieje duże ryzyko, że rower może pochodzić z kradzieży.  

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/