Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Włamał się do czterech piwnic na osiedlu Tyniec. Kaliska policja zatrzymała złodzieja

Do 10 lat więzienia grozi kaliszaninowi, który okradł cztery piwnice. Sprawce ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Do wszystkich czterech przestępstw doszło w listopadzie zeszłego roku. Złodziej grasował na terenie osiedla Tyniec. - Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że z każdego z pomieszczeń skradziono elektronarzędzia. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły blisko 1500 złotych – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Po blisko dwóch miesiącach policjanci pionu kryminalnego ustalili sprawcę przestępstwa. Okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Kalisza.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Odpowie za cztery włamania. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że okazja czyni z złodzieja i zadbać o to, aby piwnica była bezpieczną przechowalnią dla naszych rzeczy. - Niestety często się zdarza, że już samo zabezpieczenie drzwi (skobel, kłódka) pozostawia wiele do życzenia – podkreśla policja i radzi, jak zabezpieczyć się przed włamaniem:

1. Dobrej jakości drzwi. Warto w nie zainwestować, ponieważ prowizoryczne, często zbite z desek drzwiczki do piwnic nie stanowią żadnej przeszkody dla złodzieja. Ważnym elementem zabezpieczenia jest również dobrej klasy zamek, a najlepiej dwa.

2. Okna. Często się zdarza, że okna zamontowane w piwnicach, dni swojej świetności mają już dawno za sobą. Źle działające zawiasy okienne, zepsute zamki oraz uszkodzenia mechaniczne, z których najczęstszymi są stłuczenia bądź pęknięcia szyby sprawiają, że złodziej ma ułatwioną pracę. Warto przyjrzeć się bliżej oknom zamontowanym w naszych piwnicach i w razie potrzeby wymienić je. Dodatkowo można rozważyć zamontowanie krat, szczególnie wtedy, kiedy otwór okienny jest duży.

3. Solidne ściany działowe. Często ściany działowe pomiędzy piwnicami wykonane są z płyt kartonowo-gipsowych. Nic nie da zatem wymiana okien, czy wzmocnienie drzwi w naszej piwnicy, jeśli włamywacz będzie mógł dostać się do środka przez sąsiednie pomieszczenie. Jeśli ścianki działowe w waszej piwnicy są raczej kiepskiej jakości postarajcie się to zmienić. Murowana ściana z cegły będzie solidniejszą zaporą przed niechcianymi „gośćmi”.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/