Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Włamał się do kościołów, usłyszał zarzuty. 42-latkowi grozi do 15 lat więzienia

Policjanci przedstawili zarzuty 42-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, do dwóch kaliskich kościołów. Sprawca został zatrzymany dzięki informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące próby włamania do kościoła pw. Św. Gotarda w Kaliszu. System alarmowy, który się załączył spłoszył włamywacza. Sprawca zdążył jednak uszkodzić zamek zamontowany w metalowej kracie znajdującej się w kruchcie, za wejściem do kościoła. Jeszcze tego samego dnia doszło do drugiego, podobnego zdarzenia na terenie Kalisza. - W tym przypadku sprawcy udało się włamać do kościoła pw. Św. Wojciecha i Stanisława. Włamywacz zabrał pieniądze z trzech skarbon znajdujących się w kościele – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Dzięki informacjom przekazanym przez świadków policjanci znali rysopis sprawcy. Niespełna godzinę później mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. W plecaku, który miał przy sobie policjanci odnaleźli m.in. dwa łomy, szczypce do przecinania kabli oraz szlifierkę kątową na akumulator z tarczami do cięcia metalu. Mężczyzna miał również przy sobie pieniądze pochodzące z kradzieży.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili 42-latkowi dwa zarzuty. Odpowie za włamanie oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Ponieważ mężczyzna dopuścili się tych czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/