Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Włamywał się do piwnic i samochodów. 19-latkowi z Kalisza grozi 10 lat więzienia

Kilkanaście przestępstw ma na swoim koncie 19-letni mieszkaniec Kalisza, zatrzymany policjantów pionu kryminalnego. Mundurowi tropili złodzieja przez kilka miesięcy. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Dochodzenie w tej sprawie trwało kilka miesięcy. Funkcjonariusze już wiedzą, że młody mężczyzna ma na koncie, kilkanaście kradzieży i włamań.

Od grudnia ubiegłego roku 19-latek włamał się do 8 pomieszczeń piwnicznych. Specjalizował się również w okradaniu pojazdów – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Najczęściej korzystał z faktu, że użytkownicy aut pozostawiali pojazdy otwarte. Jego łupem padały pozostawione wewnątrz elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny.

Nad ustaleniem sprawcy przestępstw pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że z przestępstwami może mieć związek 19-letni mieszkaniec Kalisza. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzuty.

19-latek odpowie za 15 kradzieży i włamań na terenie Kalisza. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/