Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Wyłudził 80 tysięcy złotych od starszej kobiety. Członek szajki oszustów w areszcie

W tym przypadku metodą „na córkę” wyłudził od starszej mieszkanki Kępna 80 tysięcy złotych. Ile osób oszukał? Z pewnością sporo, bo postępowania przeciwko mieszkańcowi Poznania toczą się w całym kraju. Wcześniej za podobne przestępstwa karany był w Austrii, dlatego w Polsce grozi mu 14 lat pozbawienia wolności. Na razie 40-latek, który zarabiał na życie, żerując na emocjach seniorów, trafił do aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Scenariusz działania poznaniaka oraz jego wspólników, których jeszcze nie zatrzymano, był standardowy. Członkowie szajki dzwonili do starszych osób i informowali, że ktoś z ich bliskich miał wypadek i żeby nie trafić do więzienia, pilnie potrzebuje pieniędzy. Podobnie było w przypadku mieszkanki Kępna, która telefon odebrała w grudniu ubiegłego roku. - Zgodnie z wcześniej przyjętym podziałem ról, nieustalone jeszcze osoby zadzwoniły do pokrzywdzonej, podając się za jej córkę i funkcjonariusza policji, wprowadzając kobietę w błąd co do swojej tożsamości i okoliczności, iż córka pokrzywdzonej miała spowodować wypadek drogowy, w którym ciężkich obrażeń miały doznać inne osoby – opisuje ustalenia śledczych Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Natomiast uniknięciem kary dla rzekomej córki miało być natychmiastowe opłacenie adwokata, co w tym przypadku było nieprawdą, w wyniku czego pokrzywdzona przekazała oszustowi pond 80 tysięcy złotych.

Jak się okazało przeciwko zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie pochodzenia romskiego, toczą się już podobne postępowania w całym kraju. Wcześniej mieszkaniec Poznania za tego typu oszustwa był skazany w Austrii. Teraz, ze względu na mnogość przewinień, grozi mu do 14 lat pozbawienia wolności.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/