Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Wyłudzili zawrotną kwotę. Oszuści zadziałali metodą "na policjanta"

Kwota szokuje. Tym bardziej, że kolejny raz została wyłudzona metodą „na policjanta”. Fałszywi funkcjonariusze wyłudzili w poniedziałek od mieszkańców powiatu ostrowskiego w sumie… blisko 300 tysięcy złotych. Prób było kilkanaście, w tym dwie skuteczne, a łup to oszczędności życia osób, które uwierzyły – mimo wielu ostrzeżeń – w legendę o wypadku najbliższej osoby.

30 września około godziny 9.15 mieszkanka powiatu ostrowskiego odebrała telefon od kobiety podającej się za jej córkę. Ta poinformował 71-latkę, że spowodowała wypadek, w którym zginęła kobieta i potrzebuje 220 tysięcy złotych na zapłatę kaucji, by uniknąć kary więzienia. - Następnie oszustka przekazała telefon mężczyźnie, który poinformował, że jest policjantem i jeśli nie zostanie wpłacona kaucja jej córka trafi do więzienia. Pokrzywdzona miała czekać na osobę, która zjawi się u niej w domu po odbiór pieniędzy, a w tym czasie mąż pokrzywdzonej miał jechać do Ostrowa Wielkopolskiego do biura notarialnego, podpisać dokumenty związane z przekazaniem pieniędzy – relacjonuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że gdy mąż seniorki przebywał na terenie miasta do ich miejsca zamieszkania przyszedł nieznany mężczyzna. Pokrzywdzona przekazała mu pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych.

Kilkanaście minut później przestępcy w podobny sposób oszukali 50-latkę i jej rodzinę. Kobieta, która zwracała się do pokrzywdzonej „mamo” również poinformowała o spowodowaniu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jednak tym razem, aby uniknąć aresztowania, oczekiwała wpłaty aż 420 tysiący złotych. - Oszustka tłumaczyła, że poda do telefonu policjantkę. 50-latka miała pozostać w domu, natomiast jej mąż i córka która z nimi przebywała w domu mieli jechać do Ostrowa Wielkopolskiego podpisać dokumenty w związku z wypadkiem – mówi sierż. sztab. Małgorzata Michaś. - Gdy pokrzywdzona została sama w domu podjechał „kurier” odebrać pieniądze. 50-latka przekazała oszustom 260 tysięcy złotych.

W poniedziałek, 30 września w Ostrowie Wielkopolskim i powiecie doszło do kilkanastu prób oszustwa „na policjanta”. Jak widać po kwotach, mimo apeli, ostrzeżeń i akcji edukacyjnych nadal są one skuteczne.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/