Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Z Holandii do Polski. Piętnastu mężczyzn z zarzutami sprzedaży narkotyków i prania brudnych pieniędzy

Holandię odwiedzali często, ale nie ze względu na jej walory turystyczne. Z kraju wiatraków sprowadzali do Polski narkotyki. W ciągu dwóch lat przemycili łącznie 22 kilogramy substancji odurzających oraz 5 tysięcy tabletek ekstazy i zarobili niezłą sumę, którą lokowali tak, by ukryć źródło dochodu. Piętnastu mężczyznom – mieszkańcom powiatów kępińskiego i wieruszowskiego – grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Panowie jeździli do Holandii w różnych konfiguracjach. Tam kupowali towar, ładowali, a raczej ukrywali w ciężarówkach i przywozili do Polski. Oczywiście w ilościach hurtowych. - Mówię tutaj o ilości 18 kilogramów amfetaminy o wartości 5,5 tysiąca za jeden kilogram, marihuany w ilości nie mniejszej niż 4 kilogramy, gdzie wartość kilograma oszacowana została na 22 tysiące złotych, tabletek ekstazy w ilości  nie mniejszej niż 5 tysięcy sztuk, a także 100 gramów kokainy, gdzie jeden gram wyszacowano na kwotę 250 złotych – wylicza Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Zarobione na sprzedaży narkotyków pieniądze od razu przewalutowali na funty, a te tymi samymi ciężarówkami, co przywozili narkotyki, wywozili do Holandii. Miało to zapewnić uniknięcie zatrzymania tych środków przez organy ścigania.

W trakcie dochodzenia ustalono także, że sprawcy usiłowali kupić kolejnych 26 kilogramów amfetaminy oraz 6 kilogramów marihuany. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 26 do 32 lat z powiatów kępińskiego i wieruszowskiego. Wszystkim postawiono zarzuty handlu narkotykami oraz prania brudnych pieniędzy.

Wobec części mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt. Pozostali mają dozór policyjny. Wszystkim grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

AW, fot. arch. policji

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/