Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Zaatakował ratowników medycznych - nic nie pamięta, bo był pijany. Teraz usłyszał zarzuty

Przyjechali ratować życie pijanemu mężczyźnie, a kiedy ten odzyskał świadomość zaatakował ratowników i zniszczył defibrylator. 54-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nie pamięta zdarzenia, bo jak przyznał przed prokuratorem był pijany. Jednak to nie zwalnia go od odpowiedzialności. Znieważenie i uszkodzenie mienia może kosztować go 5 lat więzienia. Wystarczająco długo, by przypomnieć sobie wydarzenia z minionej soboty.

Dyspozytor pogotowia ratunkowego w Krotoszynie informację o pijanym do nieprzytomności mężczyźnie otrzymał w sobotę, 5 stycznia. 54-latek "poległ" przed wejściem do własnego domu i tam właśnie została wysłana ekipa karetki. Dwóch ratowników medycznych najpierw udzieliło mężczyźnie pomocy na miejscu, ale ze względu na jego stan i konieczność dalszej diagnostyki postanowili przewieźć go do szpitala w Krotoszynie. - W trakcie transportu 54-latek odzyskał świadomość, wypiął się z pasów bezpieczeństwa i zaczął uderzać rękoma i nogami w próbujących uspokoić go ratowników. Obrażał za pomocą słów uważanych powszechnie za obelżywe, groził pozbawieniem życia, opluwał – przybliża zdarzenia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Pomimo, że ratownicy informowali go, że we wnętrzu karetki znajdują się urządzenia o znacznej wartości mężczyzna nie reagował i w pewnym momencie zaczął uderzać w sprzęt medyczny, w wyniku czego uszkodził defibrylator.

Strat moralnych ratowników medycznych, którzy w trakcie pełnienia służby chronieni są tak samo jak funkcjonariusze publiczni, wycenić nie można. Uszkodzenie defibrylatora oszacowano na 90 tysięcy złotych. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów i zasłonił się niepamięcią spowodowaną upojeniem alkoholowym – dodaje Maciej Meler. – Jak przyznał, na chwilę przed zdarzeniem w karetce wypił od 0,6 do 0,7 litra wódki.

54-latek trzeźwiał do poniedziałku. Kiedy już oprzytomniał usłyszał dwa zarzuty: uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna na czas prowadzenia dochodzenia jest pod dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczenia kraju, musiał też zapłacić 2 tysiące poręczenia majątkowego.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/