Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Zabił rok temu, nadal czeka na obserwację psychiatryczną

Choć niedługo minie rok od tej zbrodni Konrad M., który przy ul. Harcerskiej udusił 29-letnią kaliszankę - swoją byłą dziewczynę - nadal nie został poddany obserwacji psychiatrycznej. A to powoduje, że postępowanie w tej sprawie znacznie się przedłuża. Tymczasem sprawca zabójstwa nudzi się w areszcie i pisze listy z pogróżkami do policjantów. Tą sprawą również zajęła się prokuratura.

Konrad M. swoją byłą partnerkę zamordował 11 sierpnia 2018 roku. Trzy dni później trafił do aresztu tymczasowego i tam czeka nie tylko na akt oskarżenia, ale też na obserwację psychiatryczną, która jest konieczna w takiej sytuacji. Tym bardziej, że mężczyzna wielokrotnie leczył się w zakładach zamkniętych i nadużywał środków odurzających. -  Taka obserwacja trwa do czterech tygodni i dopiero po takim pobycie sporządzana jest przez biegłych szczegółowa opinia psychiatryczna dokonana na podstawie tych ustaleń – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Z powodów niezależnych od prokuratury ta obserwacja będzie możliwa do przeprowadzenia dopiero w październiku tego roku.

Z nudów pisze listy

A to sprawia, że całe postępowanie się przedłuża. I Konrad M. zaczyna się nudzić. Dlatego pisze listy, jednak nie do najbliższych, a do policjantów. W ubiegłym tygodniu „Gazeta Wyborcza” informowała o liście z pogróżkami, który „Szajba” - jak sam o sobie mówi - wysłał do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W korespondencji inspirowanej tekstami rapowymi ostrzega jednego z funkcjonariuszy i zapowiada, że jak tylko wyjdzie na wolność to się z nim policzy „Posłuchaj mnie uważnie: nie boję się twojej policyjnej rodziny, nie pamiętam, jak skończyłem 18. urodziny. Snujesz szerokie plany, pamiętaj, że będziesz rozj..." – brzmi fragment listu przytoczonego przez dziennik WIĘCEJ.

Prokuratura sprawdza

Sprawą zajmuje się prokuratura. - W toku postępowania zabezpieczona została korespondencja kierowana przez podejrzanego do KMP w Kaliszu. Poddana została gruntownej analizie. W związku powyższą korespondencją wykonywane są dalsze czynności w postaci przesłuchania funkcjonariuszy i ustalenia funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt służbowy z podejrzanym – dodaje prokurator Maciej Meler. - Treść tego listu zawierała w pewnych elementach okoliczności, które wymagają weryfikacji. Natomiast dokonanie karno – prawnej oceny możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu wszystkich czynności

Konrad M. w przeszłości był karany m.in. za groźby karalne i znieważanie policjantów oraz kradzieże. W sumie ma na koncie 10 wyroków i łącznie odsiedział 3 lata.

Za morderstwo, którego dokonał w sierpniu ubiegłego roku, grozi mu dożywocie.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/