Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zabójca z Cerekwicy Starej z kolejnymi zarzutami. 22-latkowi grozi dożywocie

Kolejne dwa zarzuty – usiłowania morderstwa i uszkodzenia ciała - usłyszał 22-letni mieszkaniec Jarocina, który w marcu napadł na dom swojej byłej dziewczyny. Wcześniej prokuratura oskarżyła go o zamordowanie dwóch osób oraz próbę morderstwa byłej partnerki i ich nienarodzonego dziecka. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokurator przeanalizował opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej i postawił 22-latkowi dwa kolejne zarzuty. Dotyczą one napaści na siostry byłej dziewczyny mężczyzny, z którą ten był w konflikcie. – Jeden z zarzutów, które teraz usłyszał dotyczy usiłowania zabójstwa – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Szósty zarzut obejmuje spowodowanie obrażeń, które naruszyły roztrój narządów ciała powyżej 7 dni.

Wcześniejsze zarzuty dotyczą zabójstwa dwóch osób – rodziców byłej partnerki i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych: ciężarnej dziewczyny oraz ich nienarodzonego dziecka. Obecnie analizowane są dane biologiczne zabezpieczone na miejscu zdarzenia. - Prokurator zlecił przeprowadzenie badania przez biegłych psychiatrów o zdolności postrzegania rzeczywistości przez podejrzanego odnośnie każdego z zachowań, które miały miejsce 15 marca tego roku w Cerekwicy Starej – dodaje Maciej Meler.

22-latek częściowo przyznał się do winy, a następnie skorzystał z odmowy do składania wyjaśnień. - Wskazał na osobisty konflikt pomiędzy nim a zmarłymi oraz pokrzywdzoną, związany z jej ciążą – wyjaśnia rzecznik. Śledztwo jest kontynuowane, a prokurator złożył wniosek o przedłużenie aresztu tymczasowego o kolejne trzy miesiące.

Jak ustalono mężczyzna do domu w Cerekwicy Starej wszedł tylnym wejściem. Używając noża, zamordował 59-letnich rodziców byłej dziewczyny, będącej wóczas w 9. miesiącu ciąży. Jej samej zadał wiele ciosów nożem, powodując u niej poważne obrażenia. Razy zadane w okolicach brzucha doprowadziły do też uszkodzenia płodu. Kobieta w poważnym stanie trafiła do jarocińskiego szpitala. Tam przeszła cesarskie cięcie i zabieg ratujący życie. Niedotlenione dziecko zostało przewiezione na oddział neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim. W połowie kwietnia mama i jej syn opuścili szpital. Jednak rehabilitacja chłopca będzie długotrwała.    

Jego ojcu grozi co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/