Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zadał matce cios nożem i zabrał jej… 3zł

49-letni mieszkaniec Kalisza trafił za kratki po tym, jak zadał cios nożem własnej matce, by zabrać jej… 3 zł. Do rozboju doszło 2 listopada, a ofiara jest bliską dla napastnika osobą. Prokuratura zakwalifikowała to zdarzenie jako zbrodnię zagrożoną karą więzienia na okres nie krótszy niż 3 lata.

Informację o tym, że w jednym z mieszkań przy ul. Ciasnej przebywa kobieta z raną kłutą, policjanci otrzymali 2 listopada br. Ranną 77-latkę, w jej mieszkaniu odnalazła znajoma, która natychmiast powiadomiła służby ratunkowe. 

Okazało sie, że kobietę zranił jej 49-letni syn. Mężczyzna zadał kobiecie cios nożem w plecy, powodując u niej ranę o głębokości 4 cm. Tym samym, według prokuratury, naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna już od dawna znęcał się nad kobietą. Gehenna jego matki trwała od ponad roku. - Prokurator Rejonowy w Kaliszu przedstawił 49-letniemu mieszkańcowi Kalisza zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą oraz dokonania na szkodę tej samej pokrzywdzonej rozboju z użyciem noża – informuje Marcin Kubiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. -  Za pierwsze przestępstwo przewidziano karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dokonanie rozboju z jednoczesnym posłużeniem się nożem kwalifikowane jest jako zbrodnia. Odpowiadający za takie zachowanie podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Po tym zdarzeniu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sąd uznał, że istnieje obawa matactwa oraz realne zagrożenie surową karą. 49-latek był w przeszłości karany. W prokuraturze złożył wyjaśnienia częściowo spójne z poczynionymi ustaleniami śledczych.

MIK, fot.  arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/