Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zakatował psa łopatą. Idzie do więzienia

1,5 roku spędzi w więzieniu 32-letni Robert G., który brutalnie zabił psa sąsiadów. Wyrok za zbrodnię sprzed prawie roku zapadł w czwartek, 18 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim.

W kwietniu ubiegłego roku kundelka wzięła ze schroniska sąsiadka Roberta G. Kobieta długo nie cieszyła się z towarzystwa czworonoga. Pięć miesięcy później 32-latek zabił psa, łopatą odrąbał mu łeb, a ciało zakopał w ogrodzie sąsiadki. Kiedy został aresztowany przyznał się do winy, jednak już przed sądem zmienił zdanie i utrzymywał, że to sąsiedzi poprosili go o zakopanie martwego już czworonoga. Ponadto pies miał być w całości.

W trakcie procesu także świadkowie całego zdarzenia zmieniali zeznania, dlatego nie udało ustalić się szczegółów, ale wina mężczyzny jest zdaniem sądu niezaprzeczalna. – Sąd przyjął, że oskarżony jest sprawcą przestępstwa. W sprawie nie zachodziły żadne wątpliwości, które należałoby rozstrzygnąć na korzyść oskarżonego i uniewinnić od popełnienia tego czynu, a oskarżony działała ze szczególnym okrucieństwem – uzasadniał wyrok sędzia Marcin Łebek. - Tego typu przestępstwa cechują się wysokim stopniem społecznej szkodliwości. Tak również było w niniejszej sprawie. Pies to żywa istota, odczuwa tak jak człowiek, stąd też takie przestępstwa powinny być surowo karane. Oskarżony zabił psa bez powodu, a wcześniejsze wyroki za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem prowadzenia pojazdów, za co sześciokrotnie usłyszał wyroki, pokazują, że sprawca jest człowiekiem zdemoralizowanym. Wyrok ma też działanie prewencji ogólnej i pokazuje, że tego rodzaju czyny karane są surowo, a sprawcy nie mogą liczyć na pobłażanie.

Robert G. ma iść do więzienia na 1,5 roku. Przez 5 lat nie będzie mógł także posiadać zwierząt. Musi ponadto wpłacić na konto schroniska w Wysocku Wielkim 4 tysiące złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/