Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa przy ul. Stawiszyńskiej w Kaliszu

15 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszała w środę, 27 października Magdalena K. oskarżona o zabójstwo konkubenta matki. Do zdarzenia doszło dwa lata temu w jednym z mieszkań przy ul. Stawiszyńskiej w Kaliszu. 23-latka od początku nie przyznawała się do winy.

Tragedia rozegrała się w listopadzie 2019 r. podczas imprezy urodzinowej 42-letniej mieszkanki Kalisza. Według ustaleń prokuratury w pewnym momencie między 38-letnim partnerem kobiety a jej 21-letnią wówczas córką Magdaleną K. miało dojść do awantury, w następstwie której dziewczyna chwyciła za nóż i ugodziła nim mężczyznę w okolice serca. Cios okazał się śmiertelny.

Magdalena K. wybiegła z mieszkania i kilka godzin później sama zgłosiła się na policję. Od początku utrzymywała, że to nie ona dopuściła się zbrodni. Swoją ucieczkę tłumaczyła szokiem, a winą obarczała matkę lub jej przyjaciółkę. Z kolei kobiety konsekwentnie wskazały na Magdalenę. I to właśnie ona zasiadła na ławie oskarżonych.

Kontrowersyjny główny świadek

Głównym świadkiem w procesie była Daria Ż., przyjaciółka gospodyni, która od początku budziła sporo kontrowersji. Już na etapie śledztwa okazało się, przed przyjazdem policji obie kobiety zmieniły ubrania. Twierdziły później, że… chciały ładnie wyglądać.

Później, w trakcie procesu, Daria Ż. wielokrotnie zmieniała zeznania. Nie wspomniała np., że w chwili zabójstwa w mieszkaniu byli obecni jeszcze dwaj synowie jubilatki w wieku 13 i 15 lat – przyrodni bracia oskarżonej. Na koniec zasłaniała się niepamięcią spowodowaną wypitym alkoholem. Zdaniem obrony Daria Ż. była niewiarygodnym świadkiem. W ocenie prokuratury miała prawo mieć luki w pamięci, za to niewiarygodna była Magdalena K.

Nie przyznaje się

Magdalena K. od początku nie przyznawała się do winy. Utrzymywała, że matka i jej przyjaciółka bezpodstawnie oskarżyły ją o dokonanie zbrodni.

Nie jestem idealna i wiele można mi zarzucić, jednak nie zabójstwo człowieka – powiedziała na koniec procesu łamiącym głosem i poprosiła o uniewinnienie.

Prokurator zażądał 25 lat więzienia.

Winna

W środę, 27 października Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Magdalenę K. na 15 lat pozbawienia wolności. Podstawą były m.in. uzyskane opinie biegłych. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Obrona już zapowiedziała apelację.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/