Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zarzuty dla lekarza, który chciał zaszczepić się za inną osobę. Tej poszukuje policja

Lekarz, który w czerwcu br. chciał się zaszczepić za inną osobę usłyszał zarzut sfałszowania dokumentów. Dochodzenie jeszcze trwa, bo potrzebne są opinie biegłych, ale już teraz wiadomo, że mieszkańcowi powiatu śremskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wyglądał na starszego niż podał w dokumentach, a do tego nie pamiętał numeru PESEL. Mówił, że nie ma przy sobie dowodu tożsamości i był nerwowy, dlatego wzbudził podejrzenia personelu medycznego. Jak się okazało słuszne, bo 59-letni mężczyzna, który w czerwcu br. chciał się zaszczepić w szpitalu w Sokołówce (wówczas obowiązywała rejestracja i harmonogram dla poszczególnych roczników) nie był tym, za kogo się podawał. Udawał 36-latka.

Po weryfikacji danych okazało się, że nie jest tą osobą, za którą się podaje. Oświadczył, że jest lekarzem i chciał otrzymać trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Sprawa została zgłoszona na policję – opisywała tuż po zajściu Wioletta Przybylska, koordynator szczepień w Sokołówce z ramienia Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Jak się okazało mężczyzna był już w pełni zaszczepiony. Gdyby mistyfikacja się udała przyjąłby trzecią dawkę. Jednak teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, ponieważ usłyszał zarzut fałszowania dokumentów.

Czekamy jeszcze na opinię biegłego z zakresu grafologii. Chcemy też przesłuchać osobę, za którą podejrzany się podał – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Jest to osoba spoza terenu działania kaliskiej policji. Na razie okazało się, że nie przebywa pod wskazanym adresem i policjantom jeszcze nie udało się namierzyć mężczyzny.

Dlatego policja próbuje go odnaleźć. Chętnemu do przyjęcia szczepionki za młodszego o 23 lata mężczyznę grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja wyjaśnia też, dlaczego lekarz próbował zaszczepić się jako inna osoba. Niewykluczone, że było jej to potrzebne ze względów formalnych, a sama nie chciała przyjąć szczepionki.

AW, zdjęcie pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/