Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Zarzuty dla pijanego kierowcy, który zderzył się z radiowozem

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i przez kilka kilometrów uciekał przed goniącym go patrolem, by na końcu zderzyć się z radiowozem i w ten sposób zakończyć szaleńczy rajd. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu za co grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Szczęśliwie, w trakcie kilkukilometrowego rajdu na podwójnym gazie, nikt postronny nie ucierpiał.

Zaczęło się w Iwanowicach. Tam policjanci z komisariatu w Koźminku próbowali zatrzymać do kontroli VW Polo. Siedzący za kierownicą auta 32-latek zamiast zjechać na pobocze, zaczął uciekać, więc w pogoń za nim ruszyli policjanci, którzy wcześniej chcieli skontrolować mieszkańca jednej z miejscowości w powiecie kaliskim.

W trakcie dołączyły inne radiowozy, a w Brzezinach ustawiono blokadę i tam – zderzeniem z radiowozem – mężczyzna zakończył swój rajd WIĘCEJ.

Jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, więc za jazdę pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę przed policją usłyszał zarzuty. -  W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator przedstawił mężczyźnie łącznie dwa zarzuty Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Celem prawidłowego przebiegu postępowania prokurator zastosował względem mężczyzny środki nieizolacyjnie polegające na konieczności dwukrotnego stawiennictwa w tygodniu na policji, a także zawiadamianiu o ewentualnych wyjazdach.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art.  Art. 178b. KK, czyli niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

AW, zdjęcia MS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/