Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zarzuty dla trojga podejrzanych o zabójstwo 43-latka. Mogli użyć do zbrodni kilkunastu przedmiotów

Zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla trójki podejrzanych o pozbawienie życia 43-letniego mieszkańca Pleszewa. Śledczy zabezpieczyli kilkanaście przedmiotów, którymi sprawcy mogli skatować ofiarę. Według wstępnych ustaleń powodem napaści miała być zemsta na zamordowanym za pobicie matki najmłodszego z zatrzymanych. Oprócz 17-latka, udział w zdarzeniu brali także 22-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta.

I ona jako pierwsza usłyszała zarzuty. Już w poniedziałek, 2 sierpnia z udziałem 26-latki odbył się eksperyment procesowy na terenie ogródków działkowych w Pleszewie, gdzie doszło do brutalnego zabójstwa. Śledczy dokonali szczegółowych oględzin obrażeń, jakich doznał pokrzywdzony oraz miejsca znalezienia zmasakrowanych zwłok 43-latka. Zabezpieczyli też ślady daktyloskopijne, traseologiczne i osmologiczne, które będą poddane szczegółowym badaniom biegłych.

Zabezpieczono też szereg przedmiotów, co do których ślady biologiczne mogą wskazywać, że były użyte przez sprawców. Poziom agresji i natężenie było tak wysokie, że jest to kilkanaście przedmiotów, które były w czasie napaści użyte – zdradza Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dwaj mężczyźni, którzy także zostali zatrzymani w sprawie brutalnego morderstwa, zarzuty usłyszeli w poniedziałek późnym popołudniem. Jednym z nich jest 17-letni chłopak, którego matkę łączyły bliskie relacje z zamordowanym. Kobieta miała zostać pobita przez partnera, a napaść na 43-latka miała być zemstą syna za przemoc domową.

Dwójce starszych sprawców – 26-letniej kobiecie oraz 22-letniemu mężczyźnie może grozić dożywocie. 17-latkowi do 25- lat pozbawienia wolności.

AW, zdjęcie MR

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/