Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zaufała internetowemu „lekarzowi”. Zamiast drogiego prezentu były kosztowne problemy

To jedna z bardziej wyrafinowanych metod, jeśli tak można nazwać oszustwo, bazujące na ludzkim zaufaniu i miłości. 66- latka zaufała poznanemu w internecie „lekarzowi”, dała się wciągnąć w zawiłą historię o przesyłce kurierskiej i straciła. I zaufanie i 50 tysięcy złotych.

66- letnia mieszkanka konina poznała na facebooku o dwa lata starszego mężczyznę, który podawał się za ortopedę. Internetowa znajomość tych dwojga trwała ponad miesiąc. Poznany mężczyzna był wielkim komplemenciarzem, a ostatecznie postanowił sprawić kobiecie drogą niespodziankę.

Powiadomił ją, że zza granicy wysłał jej drogi upominek z pieniędzmi. Po kilku dniach kobieta dostała powiadomienie, że jej paczka jest już w Polsce. Ale, by ją odebrać musi najpierw dokonać wpłaty. 

- Kobieta z racji tego, że przebywała poza granicami naszego kraju, dokonała przelewu na blisko tysiąc euro. Paczka miała zostać przekierowana na miejsce, w którym obecnie znajdowała się 66-latka.  – czytamy w komunikacie policji z Konina.

Nie był to koniec problemów z tą paczką. Wkrótce koninianka dostała kolejne powiadomienie o tym, że paczka została zatrzymana w depozycie, bo w jej wnętrzu znajduje się przedmiot, którego posiadanie jest w Polsce zabronione i grozi za to więzienie. By uniknąć kary należało na konto firmy kurierskiej przelać 50 tys. zł.

 Kobieta zapłaciła te pieniądze. Po przelewie okazało się, że kary faktycznie nie ma, ale nie ma też paczki, nie było też już żadnego kontaktu z czarującym lekarzem. No i nie było na koncie kobiety znacznej kwoty pieniędzy.

MS. fot. pixabay.com

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/