Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Złapani na gorącym uczynku. Produkując nielegalne papierosy, oszukali Skarb Państwa na ponad 2 miliony złotych WIDEO

Byli w trakcie wytwarzania papierosów, kiedy do nowoczesnej hali produkcyjnej w Opatówku weszli policjanci i zamknęli biznes. Przy okazji zabezpieczyli kilkaset tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych i ponad 2 tony krajanki. Papierosy oraz susz, chociaż w mniejszej ilości, znaleźli także w domu u osoby, której postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą. 53-latek oraz jego trzech pracowników uszczuplili Skarb Państwa o ponad 2 miliony złotych.

Zdjęcie 1 z 6

Nowoczesna hala produkcyjna znajdowała się w jednej z miejscowości powiatu kaliskiego. Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Poznaniu, Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej w Policji w Koninie weszli do zakładu, w którym mieściła się nielegalna fabryka. – Na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn narodowości ukraińskiej i nadzorującego produkcję 53-letniego mieszkańca powiatu konińskiego – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Nowoczesna hala była zabezpieczona roletami antywłamanowymi oraz całodobowym monitoringiem. W środku znajdowała się kompletna i działająca linia technologiczna oraz kilkaset tysięcy gotowych już papierosów, przedmioty służące do wyrobu i ponad 2 tony krajanki.

W domu mężczyzny policjanci znaleźli kolejnych 500 tysięcy gotowych papierosów i ponad pół tony tytoniu. Łącznie zabezpieczono 2343 kilogramy tytoniu oraz 788 519 sztuk gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości 2 milionów 155 tysięcy złotych.

Na poczet przyszłej kary zabezpieczono porsche 53-latka wartości 170 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych gotówki, którą miał przy sobie. Mieszkaniec powiatu konińskiego już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, a ponadto ciążył na nim kilkuletni wyrok pozbawienia wolności i nakaz doprowadzenia do odbycia tej kary. Teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się jedynie do sprzedaży wyrobów tytoniowych, ale nie do kierowania grupą przestępczą. Jego pracownikom grozi do 5 lat więzienia. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

AW, zdjęcia i wideo: WUCS w Poznaniu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/