Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Miliony z Unii dla kaliskich przedsiębiorstw

Dziesiątki milionów złotych pozyskali z dotacji unijnych w latach 2007-2013 kaliscy przedsiębiorcy. Najprężniej działających na tym gruncie nagrodził w czwartek prezydent Kalisza Janusz Pęcherz. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w ramach  konferencji „Inwestuj lokalnie, działaj globalnie”.

Debatę, która poprzedziła uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień liderom w pozyskiwaniu funduszy unijnych eksperci podsumowali krótko: To, na co pieniądze otrzymuje firma związane jest przede wszystkim z pomysłem na jej rozwój. W ten rozwój zainwestowała między innymi firma Vac Aero, której na 6 różnych projektów udało się uzyskać 10 milionów złotych. - Zainwestowaliśmy głównie w zakup innowacyjnych urządzeń, tworzenie linii produkcyjnych i wybudowaliśmy nasz zakład w Rzeszowie - Michael Miasek, prezes firmy Michael J. Miasek. Z kolei CX 80 w ciągu 6 lat pozyskała kilkanaście milionów złotych. - Dzięki funduszom unijnym stworzyliśmy kilka produktów o unikalnej jakości, które pozwoliły nam bardzo wzmocnić naszą pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale również europejskim – przyznaje Dariusz Nadera, prezes CX 80 Polska.

Ze środków unijnych na lata 2007-2013, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, 14 firm z Kalisza w ciągu 6 lat pozyskało po kilka lub kilkanaście milionów złotych, a ponad 60 zyskało „grube” tysiące. Najbardziej przedsiębiorcze prezydent Kalisza nagrodził w czwartek w ratuszu, podczas konferencji „Inwestuj lokalnie, działaj globalnie wykorzystując fundusze unijne”, w której wzięły udział także firmy, które z dotacji do tej pory nie skorzystały. - Zdobywanie środków nie jest proste, ale możliwe, co potwierdzają kaliscy przedsiębiorcy. Podczas konferencji te firmy dzieliły się tymi doświadczeniami, ale także mówiły co zrobić, żeby te doświadczenia wykorzystać w nowej perspektywie, w której jest jeszcze więcej środków na innowacyjną gospodarkę – mówi Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza.

Cykl debat i konferencji, w którym uczestniczyli zarówno ci bardziej, jak i mniej doświadczeni przedsiębiorcy odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Ewelina Samulak, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/