Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

2 miliardy złotych nie na onkologię, lecz na TVP

- Te pieniądze powinny trafić do osób, które walczą z rakiem, a nie do telewizji, która walczy z opozycją – mówią politycy Koalicji Obywatelskiej. Na ostatniej konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak i senator Janusz Pęcherz komentowali przegłosowanie przez większość sejmową 2 miliardów złotych dla mediów publicznych, mimo że wcześniej Senat chciał tę ogromną kwotę przeznaczyć na walkę z rakiem.

O tej sprawie ostatnio mówi cała Polska. 2 miliardy złotych zasilą media publiczne. Ta ogromna kwota ma zrekompensować TVP m.in. braki w płatnościach za abonament.  Sprzeciwiała się temu opozycja, bo jej zdaniem wspomniane media wcale nie są publiczne, a rządowo- propagandowe, a tak duże pieniądze potrzebne są gdzie indziej – w szpitalach i ośrodkach onkologicznych. I gdy ustawa Prawa i Sprawiedliwości trafiła do Senatu, w której większość ma opozycja, takie poprawki wnieśli senatorowie. Za przekazaniem tych pieniędzy na onkologię opowiadał się m.in. kaliski senator Janusz Pęcherz, który też obrazowo przedstawił, o jakich pieniądzach jest mowa. - Podzieliłem te 2 miliardy na dni i godziny, bo to dopiero  przemawia, ile my jako obywatele płacimy na telewizję publiczną, która robi co chce jeśli chodzi o programy informacyjne i wszystkie inne.  I te 2 miliardy złotych to około 5,5 miliona złotych na telewizję dziennie – mówi Janusz Pęcherz, senator Koalicji Obywatelskiej.

Czyli 228 tysięcy złotych na godzinę. Jak można było się spodziewać, gdy ustawa z Senatu ponownie trafiła do Sejmu, posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili senackie poprawki i przegłosowali 2 miliardy złotych dla mediów publicznych.  Głosowanie przebiegało w tak napiętej atmosferze, że posłance Joannie Lichockiej, do niedawna z naszego okręgu, puściły nerwy i hamulce. Posłanka, która przypomnijmy zasiada w komisji kultury, w radzie mediów narodowych, a od lat walczy z tzw. pogardą i hejtem, pokazała posłom opozycji środkowy palec.

- My traktujemy ten obsceniczny  gest pani Lichockiej jako gest wobec wszystkich tych, którzy chorują na raka i potrzebują tych pieniędzy na leczenie. A jeszcze bardziej bulwersujący był fakt, że większość sejmowa odkręciła te poprawki Senatu i ponownie przekazała te 2 miliardy złotych ponownie dla telewizji publicznej – mówi Mariusz Witczak, Poseł Koalicji Obywatelskiej.

Teraz ustawa trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Może on ją podpisać, poddać ocenie Trybunału Konstytucyjnego lub odrzucić, do czego namawiają go jego kontrkandydaci w wyścigu o fotel prezydenta Polski.

MS, fot. AW, screen z tvn24

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/