Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Bez szans na realizację? Kiedy przebudowa DK 25, DK 12 i obwodnica Kalisza- pyta PO kolegów z PiS

Przebudowa DK 25 była gotowym projektem – przepadł i nie wiadomo kiedy będzie realizowany. Przebudowa DK 12 – była hasłem PiS w 2015 roku – w tej kwestii nic się nie dzieje. Ewentualny przebieg obwodnicy Kalisza miał być znany w czerwcu, ale został przesunięty na koniec roku. Kalisz zaczyna być wyspą odciętą od świata – przedstawiają politycy PO i zarzucają posłom PiS z regionu, że nie tylko nie realizują już gotowych i podanych na tacy projektów, ale nie wywiązują się z obietnic.

Wpisanie DK 25 do programu przebudowy i zrobienie z niej trasy szybkiego ruchu łączącego nasz region z autostradą A2 odbyło się rzutem na taśmę. W 2015 roku. Później znalazło się 11 milionów na działania planistyczne, ocenę środowiskową, rozpisano przetarg na wyłonienie wykonawcy. I na tym koniec.

Dlatego Mariusz Witczak, poseł PO, postanowił zapytać premiera czy jest szansa na zrealizowanie inwestycji do 2021 roku. Tak jak było to planowane. Jak mówi, czeka na odpowiedź, chociaż termin dawno minął. - Jaki jest przewidywany termin ogłoszenia przetargu na wykonanie zadania robót budowalnych oraz termin wykonania tego zadania i czy, a jeśli tak, to w jakiej wysokości, zabezpieczone są środki finansowe dla realizacji zadania rozbudowy DK 25? – wymienia pytania do Mateusza Morawieckiego Mariusz Witczak. - To jest klucz do naszego sukcesu lokalnego, regionalnego, zabezpieczone środki w budżecie państwa i kończąc chcę powiedzieć, byśmy się nie łapali na puste obietnice - twierdzi poseł PO.

Podobnie, jak mówi Mariusz Witczak, sprawa wygląda z DK 12. Miała być przebudowa. W niektórych miejscach miała być budowana od nowa. W tym przypadku nie powstał nawet plan. - Nie ma żadnych innych planów. PiS szedł w 2015 roku z hasłami przebudowy drogi nr 12. Nic z tego nie ma, ani ta droga nigdy nie została wpisana w programy rządowe, obecny prezydent miasta też podpisywał się pod DK 12, nic z tego nie zostało, nic konkretnego obecny prezydent nie zrobił w kierunku załatwienia, by ta droga była realizowana – dodał na konferencji Mariusz Witczak. - Ale wszyscy nie patrzyli na to, że mają na stole wpisaną DK 25 w programy rządowe.

I na tym nie koniec niezrealizowanych projektów, dodał w trakcie tego samego spotkania Darek Grodziński, radny PO. - Do końca czerwca mieliśmy poznać koncepcje przebiegu wariantu obwodnicy miasta Kalisza. Z tego co wiemy GDDiA wydłużyła ten termin do końca tego roku, więc wciąż na to czekamy, a to jest bardzo ważna inwestycja.

Inwestycja, która ma odciążyć Kalisz z ruchu tranzytowego. I od lat jak mantra przywoływana jest przed każdymi kolejnymi wyborami jako ta, która na pewno zostanie zrealizowana w najbliższej kadencji.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/