Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Członek Porozumienia "jedynką" na listach Kukiz'15. Burmistrz Jarocina startuje do Brukseli

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina ma chrapkę na Brukselę. Samorządowiec wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I będzie jedynką w naszym okręgu – obejmującym całą Wielkopolskę – z listy Kukiz’15. Chociaż oficjalnie jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina, które tworzy Zjednoczoną Prawicę.

I dostał nawet propozycję kandydowania z list Zjednoczonej Prawicy, ale z pozycji nie dającej szans, nawet przy dużym poparciu dla ugrupowania, na którego czele stoi PiS, na bilet do Brukseli. Z tej szansy nie skorzystał, ale pojawiła się druga i to od razu oferująca pierwsze miejsce. Taką wieloletniemu burmistrzowi Jarocina złożył Paweł Kukiz, który przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi założył grupowanie Kukiz’15 i wprowadził je na Wiejską jako trzecią siłę polityczną w kraju zdobywając 42 mandaty poselskie.

Teraz partia byłego muzyka ma ochotę podbić Parlament Europejski. Podpisy poparcia pod listami jeszcze są zbierane, ale polityk ogłosił w czwartek nazwiska „jedynek” na swoich listach w większości okręgów wyborczych. I tu zaskoczenie - w Wielkopolsce otwiera ją Adam Pawlicki. Dlaczego mowa o niespodziance? I to kolejnej w ostatnich miesiącach z jego strony? Burmistrz Jarocina, związany ze Stowarzyszeniem Ziemia Jarocińska nie ukrywa, że ma prawicowe poglądy, ale wiele razy powtarzał, że samorząd powinien być wolny od polityki i szyldów partii. Powtarzał, bo od kilku miesięcy jest nie tylko członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, ale też pełnomocnikiem tego ugrupowania w okręgu kaliski-leszczyńskim. Jednak ta wysoka pozycja we frakcji nie gwarantowała równie wysokiego miejsca na listach Zjednoczonej Prawicy tworzonej przez wiele prawicowych partii, które do Brukseli pójdą pod szyldem PiS. Dlatego zdecydował się na Kukiz’15, z którego założycielem zna się od lat. Muzyk przez lata bywał na festiwalu w Jarocinie. Pojawi się także w tym roku jako juror Jarocińskich Rytmów Młodych.

Swoje listy zaprezentowały już Koalicja Europejska oraz Prawo i Sprawiedliwość

AW, zdjęcie UMiG w Jarocinie

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/