Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Do Kalisza przyjeżdża jutro Hołownia. Kogo złowi do swojej nowej partii?

Jutro do Kalisza przyjedzie Szymon Hołownia, założyciel ruchu Polska 2050. Spotka się z dziennikarzami, a na konferencji przedstawi wielkopolskich liderów swojego ugrupowania, również tych z Kalisza.

Szymon Hołownia działa dwutorowo. Z jednej strony podbiera dużym partiom posłów, by mieć swoją reprezentację w Sejmie. Z drugiej buduje struktury lokalne i często osobiście dogląda efektów tych prac. Tak też będzie jutro. Hołownia najpierw spotka się ze swoimi działaczami i dziennikarzami w Koninie, a chwilę później w Kaliszu.

O 14.00 rozpocznie się jego konferencja prasowa na Głównym Rynku. Będziemy ją relacjonować. W konferencji weźmie udział sam Hołownia i Paulina Hennig – Kloska, która niedawno porzuciła Nowoczesną i klub Koalicji Obywatelskiej dla Polski 2050.

Wiemy nieoficjalnie, że ramię w ramię z Hołownią przed kamerami staną przedstawiciele jego ruchu z Kalisza, ogłoszą też utworzenie w Radzie Miasta nowego klubu: Polska 2050.

O kim mowa? Pierwszy z barwami Hołowni w przestrzeni publicznej pokazał się Piotr Kościelny, były wiceprezydent Kalisza. Ówczesny lider stowarzyszenia Wspólny Kalisz, które wygrało wybory samorządowe w 2014 roku. W połowie lutego o swoich kontaktach z Hołownią i udziale w Polsce 2050 mówił tak. -  – Może to się rozwinąć pozytywnie, ale nie chce wyprzedzać faktów. Budowanie struktur pełna parą zaczęło się tak naprawdę kilka dni temu i dopracowujemy szczegóły. Ustaliliśmy sobie, że jak wszystko będzie gotowe to zdradzimy szczegóły naszego działania i cel jaki chcemy osiągnąć. – zapowiadał Kościelny.

Już w lutym Piotr Kościelny udzielał się charytatywnie w ruchu Hołowni. Czy to on będzie liderem 2050? 

Kilka tygodni później z wielu wiarygodnych źródeł dostawaliśmy informacje, że to rozłamowcy z Koalicji Obywatelskiej dołączą do Hołowni, czyli Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Eskan Darwich i Piotr Mroziński.

Radni "rozłamowcy" jeśli teraz utworzą klub Hołowni w Radzie Miasta, będzie to oznaczać, że ich klub "Dialog" był chyba najkrótszym epizodem w historii kaliskiego samorządu

Faktycznie ta czwórka odeszła z klubu PO/ KO, ale na konferencji prasowej oznajmiła o utworzeniu lokalnego, samorządowego klubu Dialog dla Kalisza. Radni mówili wtedy o tym, że sprawy mieszkańców są dla nich najważniejsze, nie polityka, dlatego otwierają nowy klub w Radzie Miasta i chcą wsłuchiwać się w głosy mieszkańców.  Ich odejście z klubu Koalicji Obywatelskiej, ci którzy w nim zostali, ocenili jasno: zdrada.  Czy teraz radni „Dialogu” będą u Hołowni? Dowiemy się tego już jutro.

MS, fot. archiwum, FB/ Szymon Hołownia

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/