Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Kalisz i Warszawę połączy kultura - zapowiadają Grodziński i Trzaskowski ZDJĘCIA

Kultura ma połączyć Kalisz z Warszawą. Współpracę przede wszystkim na tym gruncie zapowiedzieli we wtorek Dariusz Grodziński, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kalisza i Rafał Trzaskowski, zwycięzca tej frakcji w boju o fotel prezydenta Warszawy, a prywatnie syn jednego z jurorów pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Stąd, wspierając na ostatniej prostej przed drugą turą wyborów swojego partyjnego kolegę, deklaruje, że razem patrzą w przyszłość. Wspólną przyszłość.

Z pewnością Dariusz Grodziński może pozazdrościć Rafałowi Trzaskowskiemu wyniku. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w Warszawie w spektakularny sposób pokonał swojego największego przeciwnika Patryka Jakiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Czy na taki sam wynik liczy kandydat do fotela prezydenta Kalisza? Z pewnością. Dlatego poprosił o wsparcie partyjnego kolegę. I  współpracę kiedy wygra. - Kalisz też chce być wielkim miastem. Kalisz też chce być stolicą. Stolicą kultury. Mamy ku temu potencjał, predyspozycje, wspaniałe imprezy. Wielkie wydarzenia ogólnokrajowe i międzynarodowe. Mamy także środowisko młodych artystów, którzy tu się kształcą i musimy ich wspierać w ich drodze po sukces – mówił Dariusz Grodziński. - A jak pokazuje historia możemy mieć wspaniałych malarzy, wspaniałe rzeźbiarki, znanych w całym kraju i na świecie.  

I właśnie kultura ma być podstawową osią, która połączy Kalisz i Warszawę. Dlaczego Dariusz Grodziński postawił na taką współpracę. W poprzedniej kadencji był wiceprezydentem zajmującym się kulturą. W obecnej został wicedyrektorem Centrum Kultury i Sztuki (czytaj więcej). Instytucja podległa marszałkowi organizuje m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, a jednym z pierwszych jurorów był ojciec Rafała Trzaskowskiego. Dlatego panowie, jak mówili, świetnie się rozumieją. - Łączy nas przede wszystkim patrzenie w przyszłość, chęć, by nasze miasta były miastami otwartymi, europejskimi, żeby skupiały się na jakości życia – dodał prezydent Warszawy, udzielając poparcia kandydatowi na prezydenta Kalisza. - I to wszystko jest w programie Darka. Jest też Kultura, a to taka dziedzina, która może się rozwijać zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój inicjatyw i tutaj mam na myśli zwłaszcza festiwal pianistów jazzowych. I mam nadzieję, że w tej dziedzinie będziemy mogli rozpocząć współpracę między Kaliszem i Warszawą. Kalisz powinien, tak jak inne miasta, patrzeć do przodu, powinien być miastem, które ma możliwość rozwoju, które będzie w stanie zatrzymywać tutaj swoich mieszkańców i zapewnić im jak najlepszą jakość życia. Myślę, że jest wiele obszarów dzięki, którym Kalisz i Warszawa będą mogły ze sobą współpracować.

W tym tygodniu podobne deklaracje składali: Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i liderzy Koalicji Obywatelskiej.

W środę do grona popierających Dariusza Grodzińskiego dołączyła też do niedawna jedna z jego większych samorządowych rywalek Karolina Pawliczak, kandydatka SLD na prezydenta Kalisza, a do marca wiceprezydent miasta powołana i odwołana przez Grzegorza Sapińskiego.  

AW, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/