Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Kolejni ministrowie zachęcają kaliszan do głosowania na Andrzeja Dudę ZDJĘCIA

Kolejna wizyta ważnych polityków PiS-u w Kaliszu w ramach kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W Kaliszu ponownie pojawiła się minister rodziny Marlena Maląg i pierwszy raz w naszym mieście Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu i turystyki. Był też wojewoda wielkopolski i posłowie z naszego regionu. Politycy podsumowali kadencję obecnego prezydenta i agitowali za poparciem go w wyborach, które już za tydzień.

Członkinie rządu spotkały się z działaczami Prawa i Sprawiedliwości i sympatykami tej partii przy hali Kalisz Arena. Minister Maląg ponownie podkreślała udział prezydenta Dudy w politycy prorodzinnej.  - Przede wszystkim rodzina jako fundament podejmowanych wszystkich działań i należy podsumować ostatnie 5 lat w realizacji tzw. obietnic, a dzisiaj tamte obietnice to są już fakty. Przede wszystkim wsparcie polskich rodzin. Przypomnę, przede wszystkim program 500 +. To dzisiaj ponad 110 mld złotych, a u nas w Wielkopolsce to 10 mld zł. Program Dobry Start, którego nowa edycja rusza już 1 lipca tego roku. W budżecie zarezerwowano na ten cel 1,5 mld zł dla 4,5 miliona dzieci, a także bon turystycznych jako kolejne wsparcie rodzin.  – wyliczała Marlena Maląg.

Ponadto m.in. program Mama + i przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego – dodała minister. Maląg podważała też wiarygodność kandydata Rafała Trzaskowskiego, który sugerował niedawno, że z powodu pandemii przybyło milion bezrobotnych czy, że nie był posłem gdy w sejmie za rządu PO – PSL podnoszono wiek emerytalny.  – Rafał Trzaskowski zapomina czy głosował za podniesieniem wieku emerytalnego czy chciał go skrócić. On właściwie nie wie. Natomiast wie, że chce obiecywać, tylko ciągle myli się – ocenia Marlena Maląg.

Głos zabrała też minister sportu i turystyki. Jej zdaniem bez dobrej współpracy rządu z prezydentem nie udałoby się tak rozwijać polskiego sportu. Nie tylko wyczynowego.  - Ogromne wsparcie jakie idzie na sport powszechny,  w tym roku to blisko 222 mln na sport powszechny, stąd moja wizyta w Kaliszu z programem Klub żeby o tym wszystkim państwu opowiedzieć. Wszystkie podmioty, które w ramach tego programu złożyli wniosek, dostali wsparcie. Dlatego tak ważne jest, by w zbliżających się wyborach głosować na Andrzeja Dudę, by dalej rozwiać się sportowo w Polsce – mówiła Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu i turystyki.

Minister Dmowska-Andrzejuk i minister Maląg wręczyły dziś dofinansowania w ramach rządowego programu Klub na rozwój małych i średnich klubów dla 23 takich organizacji z regionu, w tym dla 4 klubów z Kalisza. Każdy  z nich dostał od 10 do 15 tysięcy złotych.

MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/