Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Mieszkanie 500+ i Karta Seniora – nowe pomysły SLD

Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Podczas Kongresu Samorządowego SLD w Łodzi wybrzmiały dwa projekty, które działacze będą chcieli wprowadzać w poszczególnych miastach, również w Kaliszu. Jednym z nich jest Mieszkanie 500+, a drugim Karta Seniora.

Na Kongresie Samorządowym SLD spotkało się 800 działaczy samorządowych, prezydentów, wiceprezydentów, burmistrzów i radnych różnych szczebli samorządu. - Z racji tego, że nie posiadamy parlamentarzystów w Sejmie, a mamy bardzo dużo dobrych samorządowców pełniących różnego rodzaju funkcje, musimy swoją działalność oprzeć na samorządach i Europarlamencie – mówi Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca SLD.  

Sojusz chce wprowadzić w miastach dwa swoje projekty. Pierwszy z nich to Mieszkanie 500+, którego założeniem jest budowa mieszkań w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Młode pokolenie miałoby otrzymywać 40-metrowe mieszkania, w których z góry ustalony jest 20-letni czynsz na poziomie 500 zł miesięcznie. - Rola samorządu miałaby polegać na tym, że partycypowałby on, oczywiście w oparciu o program rządowy, w przekazaniu gruntu, ponieważ samorządy takie grunty posiadają – wyjaśnia Karolina Pawliczak.

Kolejnym projektem, który lewica chce wprowadzić również w Kaliszu jest Karta Seniora. Osoby po ukończeniu określonego wieku legitymujące się taką kartą mogłyby korzystać z instytucji miejskich na preferencyjnych i korzystnych warunkach. Zniżki oferowałyby również podmioty prywatne, które zgodziłyby się uczestniczyć w projekcie, np. przychodnie rehabilitacyjne, ośrodki sportowo-rekreacyjne czy wypoczynkowe.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/