Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Nastolatka z Kalisza grzmi z sejmowej mównicy: Jest mi wstyd za to, w jaki sposób rządzicie naszym państwem! WIDEO

Wczoraj w Warszawie odbyło się XXII posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sesja poświęcona była miejscom pamięci w Polsce, ale dyskusja szybko przeszła na gorące, polityczne tory. Wszystko za sprawą młodej kaliszanki. Jest mi wstyd za to, w jaki sposób rządzicie naszym państwem! – grzmiała z sejmowej mównicy Karolina Wójcicka, uczennica II LO w Kaliszu. Dostało się też „dziecięcym” posłom: większość tu obecnych reprezentuje poglądy skrajnie nacjonalistyczne, ksenofobiczne i eurosceptyczne. – powiedziała nastolatka z Kalisza. Inna młoda kaliska posłanka miała równie ostre wystąpienie, ale o skrajnie innych poglądach. - Unia Europejska musi zostać zniszczona! – powiedziała Agata Przepiórka.

Słowa Karoliny Wójcickiej należały do jednych z najbardziej wyrazistych i ostrych, które padły w środę na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Kaliszanka otwarcie skrytykowała rząd PiS. - Nie podoba mi się naginanie zasad demokracji, wprowadzanie ogólnego chaosu, decydowanie za kobiety w kwestii moralności, podważanie opinii organów Unii Europejskiej, ale przede wszystkim propagowanie postawy nacjonalistycznej (…) Jest mi wstyd za to, w jaki sposób rządzicie naszym państwem   – mówił uczennica Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

W krótkim przemówieniu Karoliny, dostało się też obecnym na sali młodym posłom.  - Zdaję sobie sprawę, że większość tu obecnych reprezentuje poglądy skrajnie nacjonalistyczne, ksenofobiczne i eurosceptyczne, ale to was nigdzie nie zaprowadzi – powiedziała Wójcicka.

Reakcje na te słowa były skrajnie różne. Część sali buczała, część biła gorące brawa. Niemal identycznie jak podczas obrad prawdziwych posłów.

Nagrania wystąpienia kaliszanki obejrzało na YouTubie już ponad 70 tys. internautów, a sama Karolina stała się bohaterką antyrządowych blogerów i mediów.

Swoją bohaterkę  z Kalisza mają też media i środowiska prawicowe i antyunijne. - Z jednej strony mówi się nam, młodym ludziom o patriotyzmie i jego wspieraniu, tak jak w przypadku tak jak w przypadku tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, z drugiej strony ci sami ludzie służalczo oddają naszą suwerenność w Brukseli.  – powiedziała Agata Przepiórka z Kalisza. Końcówka jej wystąpienia należała do jednych z najostrzejszych wypowiedzi jakie padły na wczorajszej Sesji Sejmu. - Unia Europejska nie potrafi poradzić sobie z obecnymi problemami, jest tonącym okrętem, z którego musimy się jak najprędzej ewakuować (…) Unia Europejska musi zostać zniszczona! – zakończyła Agata Przepiórka.

Jej wystąpienie na YT obejrzało już niemal 60 tys. internautów.

MS, fot. i wideo YT/ Janusz Jaskółka

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/