Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Odchodzą z SLD. Struktury Lewicy opuszczają znane nazwiska

Nowy projekt polityczny łączący SLD z Wiosną i partią Razem miał wzmocnić Lewicę, ale w Kaliszu postępuje rozpad Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kilka miesięcy temu SLD straciło jedną z radnych miejskich, która wczoraj ogłosiła swoje odejście z tej partii w ogóle, a z funkcji przewodniczącego miejskich struktur Sojuszu zrezygnował jej przewodniczący.

- Na początku zwołanego przeze mnie dzisiejszego posiedzenia Rady Miejskiej SLD w Kaliszu złożyłem rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Kaliszu dziękując wszystkim członkom naszej organizacji za wspólne działania na rzecz Miasta Kalisza i jego mieszkańców. – napisał wczoraj na facebooku Dariusz Witoń, dziękując sympatykom za wspólne sukcesy i przepraszając za „drobne porażki”.

A zupełne odejście z SLD ogłosiła wczoraj Kamila Majewska. - Wiem, że wraz ze mną odeszło kilkoro zasłużonych członków kaliskiej organizacji. Siedmio-osobowy zarząd partii skurczył się w krótkim okresie czasu do 3 osób.   Wszystko ma swój początek, ale i ma swój koniec. Czasami dłużej się nie da, nawet jeśli byśmy tego bardzo chcieli. – wyjaśnia Majewska,  która w SLD  była od 20 lat. Radna miejska dodaje, że nadal będzie pracować na rzecz mieszkańców.

Wcześniej Majewska odeszła z klubu radnych miejskich SLD zostawiając w nim tylko dwuosobowe przedstawicielstwo ojca i syna: Zbigniewa Włodarka i Łukasz Włodarka.  

Nową przewodniczącą struktur miejskich SLD w Kaliszu została posłanka z okręgu kalisko - leszczyńskiego Karolina Pawliczak, o czym poinformowała na facebooku.  - Jednogłośną decyzją Rady Miejskiej Lewicy upoważniono mnie do przewodniczenia strukturom partii w Kaliszu. Dziękuję wszystkim za zaufanie - informuje Karolina Pawliczak. 

 MS, fot. SLD Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/