Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Piotr Kaleta szefem podkomisji ds. polskiego przemysłu obronnego

Kaliski poseł, Piotr Kaleta (PiS), został przewodniczącym sejmowej podkomisji do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił zbrojnych RP. Podkomisja wchodzi w skład Komisji Obrony Narodowej działającej w polskim parlamencie.

Funkcjonująca w Sejmie podkomisja zajmuje się kontrolą zmian organizacyjnych w spółkach polskiego przemysłu obronnego, które należą do Skarbu Państwa oraz współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za uzbrojenie. – Powierzenie mi kierowanie pracami tej podkomisji odbieram jako świadectwo ogromnego zaufania – komentuje wybór Piotr Kaleta. – Polska znajduje się w specyficznym położeniu geopolitycznym, stąd komisje odpowiedzialne za kwestie obronności naszej ojczyzny odgrywają bardzo ważną rolę przy funkcjonowaniu firm zajmujących się między innymi produkcją uzbrojenia.

Jak podkreśla parlamentarzysta, jego starania dotyczące zainteresowania Ministerstwa Obrony Narodowej Kaliszem właśnie przynoszą kolejne efekty. – Moja praca w polskim Sejmie jest o tyle trudna, że nie mogę przedstawiać publicznie wielu moich działań – mówi polityk. – Ale to nie był przypadek, kiedy w ubiegłym roku na mój wniosek w Kaliszu odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych senackiej i sejmowej komisji obrony narodowej. I nie była przypadkiem także wizyta Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza w listopadzie w kaliskim zakładzie WSK PZL-Kalisz. Teraz pora na kolejne działania.

W grudniu 2017 roku Kaleta nie wykluczał bliższej współpracy kaliskiej firmy z polską armią. – Prowadziłem wtedy rozmowy na temat realizacji przez kaliską spółkę zleceń na potrzeby polskiej obronności – ujawnia parlamentarzysta. – Taka współpraca to oczywiście nie tylko korzyści dla polskiej armii, ale także możliwości rozwoju WSK oraz poszukiwanie pracowników.

Jak wyjaśnia Piotr Kaleta, grudniowe rozmowy dotyczyły współpracy WSK PZL- Kalisz z przedsiębiorstwami należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz z udziałem miejscowej firmy w modernizacji polskiej armii.

Źródło: Biuro Poselskie Piotra Kalety

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/