Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

PO: Kijewski musi odejść!

Ogromne problemy z remontem mostu Chopina, przegrany konkurs na uzyskanie ponad 80 mln zł na budowę obwodnicy, trzykrotna porażka w staraniach o „schetynówkę” na remont ul. Św. Michała, rozpoczynanie najważniejszych remontów zimą i związany z tym paraliż komunikacyjny miasta. Zdaniem radnych Platformy Obywatelskiej miarka się przebrała. Radni żądają usunięcia ze stanowiska Artura Kijewskiego z PiS, wiceprezydenta odpowiedzialnego za inwestycje drogowe.

Radni PO w środę złożyli w Ratuszu oficjalny wniosek do prezydenta miasta o odwołanie wiceprezydenta Artura Kijewskiego. - Jest to pokłosie kryzysu w drogownictwie, jaki z zażenowaniem i nerwami obserwują mieszkańcy – czytamy w piśmie.

Jako argumenty radni przedstawiają: przegrany konkurs na obwodnicę Kalisza; przegrany konkurs na autobusy, oświetlenie drogowe i centrum przesiadkowe; przegrana batalia o drogę S12; przegrane „schetynówki” na ul. Św. Michała; bezradność miasta wobec mostu w ciągu ulicy Chopina; opóźnienia i niewłaściwy cykl inwestycji drogowych; nieuzasadnione rozkopanie całego Kalisza; paraliż komunikacyjny miasta; wadliwa merytorycznie reforma MZDiK; kolesiostwo i nepotyzm w podległych mu jednostkach; brak obiecywanego przez PIS programu budowy dróg osiedlowych.

Jako symbol chaosu w kaliskim drogownictwie radni PO podają opóźnienia remontu mostu w ciągu ulicy Chopina. Zdaniem kaliskiej PO miasto nie podjęło wystarczających kroków, by zabezpieczyć się przed nierzetelnymi firmami jak konińskie przedsiębiorstwo, które najpierw źle oznaczyło roboty, a później na plac budowy wysyłało zaledwie dwóch, trzech pracowników, by w końcu zupełnie lekceważyć swoje obowiązki. Teraz miasto będzie szukać nowego wykonawcy modernizacji mostu, do tego czasu, czyli co najmniej do wiosny, obiekt będzie nieprzejezdny.

- Problemy na ulicy Chopina nie wzięły się jednak znikąd – uważają radni PO - W Kaliszu kompletnie odwrócono cykl inwestycyjny. Drogi powinno się projektować jesienią i zimą, aby zdążyć wczesną wiosną rozstrzygnąć przetarg i kiedy zrobi się ciepło – budować. U nas jest dokładnie odwrotnie ponieważ łopaty się wbija, gdy chwyta mróz. A w czasie letnich wakacji, kiedy łatwiej jest remontować ulice ze względu na mniejsze natężenie ruchu i sprzyjające warunki atmosferyczne, to w Kaliszu dzieje się niewiele – piszą w we wniosku o odwołanie wiceprezydenta radni PO.

Połączenie Zarządu Dróg Miejskich z niektórymi jednostkami Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego było błędem – przekonuje Klub radnych Platformy Obywatelskiej. Stanowisk nie obejmują fachowcy, a osoba, która ma zarządzać i nadzorować inwestycje drogowe – wiceprezydent Kijewski -  po prostu nie ma o tym pojęcia. - Jedyną jego właściwością jest specjalizacja w złośliwych i uszczypliwych uwagach wobec mieszkańców i opozycji. To z trudem było akceptowalne gdy te siermiężne żarty czy rymowanki były tylko emanacją pustosłowia radnego opozycyjnego, ale w ustach wiceprezydenta to wstyd dla miasta – piszą radni.

AG, fot. PJ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/