Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Politycy PiS: Wybór między Polską równych szans a Polską wielkich miast

Polska równych szans kontra Polska tylko wielkich miast i kapitału zagranicznego. Tak według polityków Prawa i Sprawiedliwości wygląda różnica między Andrzejem Dudą jako prezydentem a Rafałem Trzaskowskim. Dziś na rynku politycy PiSu i sympatycy Andrzeja Dudy prosili o poparcie jego reelekcji i krytykowali kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem polityków PiS-u Rafałowi Trzaskowskiemu zależy na rozwoju tylko dużych metropolii, a podważa on zasadność inwestycji, które mają wpłynąć na rozwój wszystkich regionów. A takim ma być np. Centralny Port Komunikacyjny, co do którego kandydat Koalicji Obywatelskiej jest krytyczny.  Jego zdaniem to jest gigantomania, ona jest niepotrzebna, środki są potrzebne na inne cele. A spójrzmy na to z pozycji interesu miasta Kalisza i naszego regionu. Wyłączenie Centralnego Portu Komunikacyjnego z planu inwestycyjnego to o kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy mniej, a dla Kalisza? Zapomnijcie państwo o tym, że tędy będzie przebiegała Kolei Dużych Prędkości – mówił poseł Jan Mosiński z PiS.

Poseł Piotr Kaleta ocenił sposób zarządzania Warszawy przez Rafała Trzaskowskiego. Jak mówi poseł PiS brał on w ostatnim tygodniu udział w kontroli poselskiej sytuacji w stolicy. - Miasto stołeczne Warszawa tak naprawdę jest zarządzane przez spółki zewnętrzne z obcym kapitałem, przede wszystkim przez spółki niemieckie. Energetykę dostarcza spółka francuska, tramwaje są z Korei, kanalizacja obsługiwana jest przez Niemców, a sprawa transportu jest ostatnio państwu znana. I to jest pytanie czy my chcemy takiej Polski, Polski Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego i wcześniej Hanny Gronkiewicz – Waltz czy chcemy Polski równych szans  - stwierdził Piotr Kaleta, poseł PiS.

Dziś przed kaliskim ratuszem pojawili się politycy Prawa i Sprawiedliwości, sympatycy tej partii i członkowie Honorowego Komitetu Poparcia dla Andrzeja Dudy.   - To jest wybór między Polską Rafała Trzaskowskiego, Polską wielkich miast i inwestycji tylko w wielkie ośrodki, a Polską zrównoważonego rozwoju, który realizuje wspólnie z rządem pan prezydent Andrzej Duda – powiedział poseł PiS Jan Dziedziczak.

Dziś o północy zapadnie cisza wyborcza. Nowego prezydenta Polski poznamy w niedzielny wieczór, najdalej w poniedziałkowy poranek.

MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/