Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ignacja, Lutogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

(PO)walczą ludźmi stąd. Platforma Obywatelska listy do parlamentu zaprezentuje do końca miesiąca

Platforma Obywatelska stawia na osoby z regionu. Listy – nie tylko ich liderzy – powinny być znane do końca miesiąca. Wszystkie miejsca zarezerwowane są dla osób pochodzących z danego okręgu. A obok obecnych parlamentarzystów będzie też silna reprezentacja samorządowców. Swój kolejny start zapowiedział już obecny poseł PO Mariusz Witczak. Nie zdradził jednak, z którego miejsca wystartuje.

Listy są układane. Ostateczny ich kształt zależy też od koalicji jakie Platforma Obywatelska zawrze przed nadchodzącymi wyborami. Wtedy będzie można mówić o nazwiskach i miejscach dla konkretnych osób. PO zapewnia jednak, że będą to osoby stąd – związane z okręgiem kalisko – leszczyńskim. - Ta lista będzie miała bardzo silny segment kandydatów pochodzących z samorządu terytorialnego. To, że parlamentarzyści, jeśli się nic nadzwyczajnego nie stało, w  sposób naturalny będą się poddawali weryfikacji wyborczej chyba nie dziwi, natomiast stawiamy tutaj na samorządowców. Postawimy również na kobiety i zadbamy o to by reprezentacja kobiet była również na listach bardzo silna - Zapewnił na konferencji prasowej dr Mariusz Witczak, poseł PO. Równocześnie zdradził, że on sam zamierza kolejny raz ubiegać się o miejsce w sejmowych ławach. - Zamierzam startować w tych wyborach. Z jakiej pozycji będę startował  w odpowiednim momencie poinformujemy, nie będzie inaczej jak otwarta informacja z otwartą przyłbicą.

W okręgu kalisko – leszczyńskim jest 12 mandatów do sejmu. W wyborach w 2015 roku 5 posłów do Sejmu wprowadziło PiS, PO o jednego mniej. W tym roku partia Grzegorza Schetyny chce pokonać swojego największego politycznego konkurenta. - To będą dwa najbardziej konkurencyjne bloki polityczne i to jest nasz cel strategiczny - zapowiedział Mariusz Witczak. - Dziś nie chcę mówić, czy to będzie 6 mandatów, czy więcej, ale po prostu wiem, że stać nas na to by wygrać z PiS. 

W tym, obok odpowiednich kandydatów, ma pomóc program, który Platforma Obywatelska zaprezentowała w sobotę. I kampania prowadzona w terenie.  

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/