Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Sztab Kidawy - Błońskiej zdradza jak będzie wyglądać kampania. Kandydatka PO odwiedzi miasto pradziadka

Kandydatka znana jest od dawna, ale żeby ruszyć z oficjalną kampanią, czekali na wyznaczenie daty wyborów prezydenckich. Wiadomo już, że do urn pójdziemy 10 maja, a zwolennicy Małgorzaty Kidawy – Błońskiej i członkowie jej kaliskiego sztabu wychodzą do wyborców i zapowiadają, że spotkają się z każdym, kto chce rozmawiać o lepszej – demokratycznej i otwartej na świat Polsce. Zapraszają też do współpracy każdego, kto najbliższe tygodnie chce poświęcić na pracę dla tej zmiany i zapowiadają, że wnuczka pochodzącego z Kalisza byłego prezydenta kraju Stanisława Wojciechowskiego już niebawem odwiedzi jego miasto.

Przygotowania do kampanii trwają od miesiąca. Większość działań jakie zaplanowano będzie oparta na kampanii ogólnopolskiej i będzie miała za zadanie dotarcie z programem Małgorzaty Kidawy – Błońskiej do jak największej liczby osób. Tak by mieszkańcy mieli okazję poznać pomysły kandydatki PO na prezydenta bezpośrednio od osób z nią związanych. - Będziemy bardzo aktywnie i natychmiastowo prowadzić kampanię w zakresie dystrybucji banerów, ulotek na mieście. Zrobimy stanowiska i namioty, gdzie będzie można z dyżurami parlamentarzystów, czy radnych i odbywać rozmowy na tematy polityczne i programowe z jakimi MKB do nas przyjdzie. Wspólnie będziemy promować wieczorami i popołudniami jej kandydaturę, jej program i ideały w internecie - zdradza Dariusz Grodziński ze sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. 

Będą też działania lokalne. Dlatego kaliski sztab Małgorzaty Kidawy – Błońskiej już teraz planuje jej przyjazd do Grodu nad Prosną. - W Kaliszu jest szkoła im. pradziadka naszej kandydatki, a jej pradziadek, prezydent RP uczęszczał też do I LO im. Adama Asnyka i stąd też osoby, które działają w Stowarzyszeniu Asnykowców byliby bardzo radzi i też takie oczekiwanie wystosowali, by odwiedziła miejsce, gdzie dziadek się uczył, dorastał. Jeśli kalendarz pozwoli będziemy chcieli zorganizować jedną konwencję i spotkanie z mieszkańcami - dodaje Dariusz Grodziński. 

Oprócz członków Platformy Obywatelskiej i Młodych Demokratów w sztabie pracują osoby związane z innymi organizacjami politycznymi – Nowoczesną, Inicjatywą dla Polski, Komitetem Obrony Demokracji  oraz osoby prywatne.  - To są wybory między Polską demokratyczną a Polska autorytarną. Między Polską europejską a Polską zaściankową, a być może niedługo zdominowaną przez Rosjan, Putina - wyjaśnia współpracę Komitetu Obrony Demokracji z PO Michał Witkowski. - Dlatego też KOD popiera wszystkich kandydatów, którzy zapewniają, że będą stać na straży praworządności Polski i miejsca Polski w Europie, w Unii Europejskiej.

A Zuzanna Szymczak z Młodych Demokratów dodaje, że tylko aktywnie włączając się w kampanię młodzi ludzie mogą patrzeć na przyszłość z optymizmem. - Tylko tak możemy doprowadzić do zmiany w naszym kraju. Mimo studiów można znaleźć chwilę, by zacząć działać i czegoś się przy okazji nauczyć. 

Pierwszą rzeczą jaką członkowie sztabu zaplanowali na kampanię to spotkanie z osobami, które chciałby przyłączyć się do zwolenników Małgorzaty Kidawy – Błońskiej i razem z nimi pracować w trakcie kampanii. Takie odbędzie się w środę o 19.00 w Cafe Calisia.  Zawsze też można przyjść do biura PO lub skontaktować się z organizacjami popierającymi te kandydatkę na prezydenta kraju np. przez media społecznościowe.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/