Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

W Kaliszu zawiązał się komitet poparcia prezydenta Andrzeja Dudy ZDJĘCIA

Politycy, samorządowcy, społecznicy, przedsiębiorcy, lekarze czy artyści zawiązali wczoraj Honorowy Komitet Poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy w Kaliszu. Kilkadziesiąt tych osób zadeklarowali poparcie dla reelekcji obecnego prezydenta. I jak podkreślali część z nich robi to za głosem serca, bo są zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości, inni zaś za głosem rozumu, bo ich zdaniem Andrzej Duda jest gwarantem spokoju i bezpieczeństwa, a tego w poepidemicznych czasach Polakom potrzeba najbardziej.

Honorowy Komitet Poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy podpisano wczoraj w kaliskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Swoje podpisy pod deklaracją poparcia dla obecnego prezydenta podpisali czołowi politycy PiS-u z naszego regionu, ale również osoby nie związane z tą partią czy z polityką w ogóle. - Tu nie ma ludzi na co dzień związanych z polityką, jest wiele nowych twarzy, ludzi, którzy po prostu czują się współodpowiedzialni za to, co nas otacza. Chcą żeby nasze wspólne sprawy szły w dobrym kierunku -  mówił  Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

A ten dobry kierunek to przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo – dodają zwolennicy Andrzeja Dudy. A tych dwóch celów nie zrealizuje prezydent opozycyjny wobec rządu – twierdzą członkowie komitetu poparcia. – Prezydentem Polski na następne 5 lat, gwarantem bezpieczeństwa, spokoju Polaków będzie prezydent Andrzej Duda.  To bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo ekonomiczne w trudnym czasie pandemii i spowolnienia gospodarczego po pandemii.  Na pewno to bezpieczeństwo będzie większe jeżeli nie będzie wojny na górze, jeżeli prezydent będzie w stanie porozumiewać się  z rządem, z większością parlamentarną. W związku z tym w moim wypadku sercem, ale w przypadku wielu zgromadzonych tu osób to rozum podpowiada, że najlepszym kandydatem jest pan prezydent Andrzej Duda – powiedział Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

 Prezydent Duda jest politykiem wiarygodnym i skutecznym – przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości, a dowodem jego skuteczności ma być np. realizowane we współpracy z rządem podniesienie kwoty zasiłku dla bezrobotnych i zagwarantowanie im tzw. dodatku solidarnościowego.  - Ustawa podpisana przez pana prezydenta w sobotę i na dzisiaj mamy już złożonych 30 tysięcy wniosków i ruszają wypłaty. Tak jak wiarygodny prezydent Andrzej Duda powiedział: szanowni państwo wypłaty muszą ruszyć w czerwcu. Takie były ustalenia  z panem prezydentem i te wypłaty ruszają. To 1400 zł dodatku solidarnościowego dla osób, które straciły pracę po 15 marca – wyjaśniała Marlena Maląg,  minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcają zwolenników prezydenta Dudy do dołączenia do komitetu poparcia. Można to zrobić w kaliskiej siedzibie tej partii.

CZLONKOWIE HONOROWEGO KOMITETU POPARCIA DLA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

Marek Albrecht - Wójt Gminy Szczytniki,  wieloletni samorządowiec w strukturach wiejskich oraz powiatowych, działacz na rzecz rozwoju rolnictwa w powiecie kaliskim.

Dawid Borowiak - kaliski przedsiębiorca działający na rynku nieruchomości. Działacz społeczny zaangażowany we wspieranie przedsiębiorczości, działalność charytatywną. Aktywnie uczestniczy
w pracach mających na celu modernizację i ożywienie kaliskiego Śródmieścia. 

Elżbieta Dębska - Radna Miasta Kalisza, lekarz zajmujący się problematykom cukrzycy wśród dzieci i młodzieży, działacz społeczny, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Jan Dziedziczak - Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego, wieloletni Poseł na Sejm RP, Rzecznik Rządu Premiera Jarosława Kaczyńskiego, były Wiceminister Spraw Zagranicznych.

dr Jarosław Dolat - historyk, doktor nauk humanistycznych, wybitny regionalista, zajmujący się między innymi historia XIX wiecznego Kalisza.

Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Miasta i Gminy Opatówek, Radny Rady Powiatu Kaliskiego, wieloletni samorządowiec powiatu kaliskiego, działający na rzecz rozwoju lokalnej infrastruktury.

Stefan Ferenc - pedagog z wieloletnim stażem, były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Liskowie, redaktor naczelny pisma lokalnego „Liskowianin”.  

Świętosław Fortuna - Radca Prawny, działacz „Solidarności” w okresie PRL służący pomącą prawną na rzecz członków związanych z obozem solidarnościowym.  Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1998), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003).

Ksiądz Prałat Andrzej Gaweł – proboszcz Senior Katedry Kaliskiej. Duszpasterz i wychowawca młodzieży. Organizator wielu pielgrzymek w Polsce i na świecie. Przyjmował Papieża św. Jana Pawła II w Katedrze 04.06.1997 r.

Ewa Gralka - księgowa, przedstawicielka kaliskiego Klubu Gazety Polskiej.

Sławomir Gralka - publicysta.

Ireneusz Janiak - inżynier, architekt prowadzący własną pracownię w Kaliszu.

Jan Janiszewski - Prezes z dwudziestoletnim stażem Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz Lis, przodującej jednostki na terenie regionu kaliskiego.

Stanisław Jamnicki - pracownik samorządowy, rolnik, członek Ochotniczej Straży Pożarnej, były Wójt Gminy Brzeziny.

Arkadiusz Kranc- były piłkarz, znany i lubiany kibic Kaliskiego Klubu Sportowego, działacz na rzecz osób niepełnosprawnych.

Magdalena Kranc- dyrektor oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Adam Kuberacki - współwłaściciel jednej z najpopularniejszych piekarni w Kaliszu.

Paweł Kusmierek-  lekarz stomatolog,  zaangażowany w pomoc dzieciom niepełnosprawnym, asnykowiec.

Agnieszka Konieczna -Radna Miasta Kalisza,  radca prawny, zaangażowana w rozwój infrastruktury kaliskiego Dobrzeca.

Artur Kijewski - były Wice Prezydent Miasta Kalisza, wieloletni Radny Rady Miejskiej w Kaliszu, pracownik akademicki PWSZ Kalisz.  

Krzysztof Kubasik - pracownik samorządowy, działacz OSP, Radny Rady Powiatu Kaliskiego.

Michał Kotkowski - działacz na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa, były Wice Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kaliszu, Dyrektor Spółki Elewarr.

Piotr Kaleta - Poseł na Sejm RP, były Senator RP, przedsiębiorca, były wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej w Liskowie

Paweł Kaleta - przedsiębiorca, wieloletni Radny Rady Powiatu Kaliskiego.

Waldemar Kuberacki - znany i lubiany kaliski piekarz, jego wyroby. Jego działalność uhonorowano tytułem Zasłużony dla Miasta Kalisza.

Piotr Lisowski - lekarz medycyny, bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych i cieszących się sympatią kaliskich medyków. Współwłaściciel przychodni w Śródmieściu. Jednocześnie zaangażowany samorządowiec.  

Sławomir Lasiecki - wieloletni działacz na rzecz organizacji turystycznych, Prezes kaliskiego WOPR, Radny Rady Miasta Kalisza.

Tomasz Ławniczak - wieloletni pedagog, były Dyrektor Szkoły, Poseł na Sejm RP. Jeden z najaktywniejszych parlamentarzystów działających na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej w Wielkopolsce Południowej

Jan Marciniak - nestor kaliskiej „Solidarności”. Przywódca strajków pracowniczych w Kaliskim Runoteksie w latach 80-tych. Internowany w stanie wojennym. 

Dr Jan Mosiński - kaliski parlamentarzysta, samorządowiec, wieloletni przewodniczący NSZZ Solidarność Wielkopolska Południowa, członek Komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. 

Łukasz Mikołajczyk - wieloletni pedagog, były Senator RP, Wojewoda Wielkopolski, jego zaangażowanie w likwidacje ognisk pandemii w Kaliszu zostało wysoko ocenione przez lokalną społeczność i władze samorządowe.

dr Iwona Michniewicz - wykładowca PWSZ Kalisz, doktor nauk o kulturze fizycznej, Wójt Gminy Koźminek, działająca na rzecz poprawy bezpieczeństwa wodnego.

Marlena Maląg – wieloletni samorządowiec, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP.  Jako Wicewojewoda Wielkopolski w poprzedniej kadencji wspierała starania Kalisza o fundusze na rzecz dróg lokalnych.

Włodzimierz Muth - dziennikarz, były Dyrektor Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Kaliszu, samorządowiec. Działacz Solidarności internowany w stanie wojennym.

Bernard Niemiec - przewodniczący NSZZ Solidarność Wielkopolska Południowa. Działacz związkowy udzielał wsparcie znajdują osoby broniące praw pracowniczych. 

Wincenty Nowak - przedsiębiorca, Radny rady Powiatu Kaliskiego.

Andrzej Plichta - kierownik biura powiatowego KRUS w Kaliszu, radny sejmiku wojewódzkiego w Poznaniu, były Przewodniczący Rady Miasta w Kaliszu, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkołach średnich.

Grzegorz Roszkowski - przedsiębiorca, Prezes Klubu Gazety Polskiej w Kaliszu.

Beata Szulc - wieloletni pedagog, obecnie dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. 

Bogusław Szczepaniak - lekarz, Radny Rady Powiatu Kaliskiego.

Katarzyna Sójka - Poseł na Sejm RP, lekarz. Szczególnie aktywna w zakresie utworzenia obwodnicy Kalisza.

Alicja Skrzybalska - Pedagog, bibliotekarz, Radna Rady powiatu Kaliskiego.

Dr Marek Stodolny - były Dyrektor w MSWiA oraz Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, związany z organizacjami pozarządowymi, animator szeregu wydarzeń skierowanych do społeczności lokalnych, Dyrektor Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Kaliszu.

Violetta Słupianek -  wieloletni pedagog związany z nauką dzieci i młodzieży z terenu Kalisza, była wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

Tadeusz Skarżyński - historyk, pedagog, pracownik kaliskiego PWSZ, Przewodniczący Rady Miasta Kalisza, działacz na rzecz promocji kulturalnej i historycznej Kalisza. 

Prof. Andrzej Wojtyła - lekarz, były Minister Zdrowia, były Główny Inspektor Sanitarny, wieloletni parlamentarzysta, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, pomysłodawca i twórca koncepcji stworzenia Akademii Kaliskiej. 

Błażej Wojtyła - Prezes Klubu Miejskiego Energa MKS Kalisz, Radny Rady Powiatu Kaliskiego.  Działacz sportowy, klub pod jego zarządem jako pierwszy w dziejach Kalisza wprowadził dwa zespoły do najwyższych grup rozgrywkowych.

Jan Wojtyła – rolnik, społecznik, samorządowiec, działacz Ochotniczej Straży Pożarnej, od ponad 20 lat Przewodniczący Rady Gminy Blizanów

Mieczysław Walczykiewicz - rolnik z podkaliskiego Stawu, przewodniczący pierwszego w ówczesnym województwie kaliskim komitetu Solidarności Rolników Indywidualnych. Działacz Akcji Katolickiej. 

Leszek Ziąbka - znany jest jako popularyzator muzyki folkowej i bluesowej, organizator imprez plenerowych, propagator kultury irlandzkiej, pracownik Muzeum Okręgowego w Kaliszu, Radny Miasta Kalisza.

AKTUALIZACJA

Szanowni Państwo,

podczas wczorajszej konferencji prasowej dotyczącej prezentacji Komitetu Honorowego Prezydenta Andrzeja Dudy, wśród wymienionych osób, pojawiło się nazwisko Pana dr Marka Kozłowskiego. Osoba Pana dr Marka Kozłowskiego omylnie została wpisana na listę bez uprzedniego uzgodnienia. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy zarówno Pana dr Marka Kozłowskiego oraz czytelników.

Z poważaniem

Błażej Wojtyła, Koordynator KWW Andrzeja Dudy

MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/